Palanga skaičiuoja žalą: lietus gerokai sumažino poilsiautojų

Liepos savaitgalis pajūrio verslininkams švente net nekvepia. Jie skaičiuoja, kad lietinga liepos pradžia perpus sumažino atvykstančiųjų į Palangą skaičių. Tačiau lietus – puikus laikas baseinams. Poilsiautojai čia plūsta masiškai. O šalta jūra vilioja tik gerai įkaušusius. 

Po karščiausio Lietuvos istorijoje birželio, liepa geru oru tautiečių nebelepina. Kone perpus kritus oro temperatūrai, lygiai tiek smuko ir kurortų verslininkų verslas.

„Su praeitais metais lyginti tai yra daugiau negu puse, nes mes ir birželį, ir liepą turėjom, ir rugpjūtį, mes labai gražius turėjom orus, šiai dienai mes turim 50 procentų mažiau, bent jau privatus sektorius, turim mažiau poilsiautojų", – pasakojo „Palangos rūpestėlis“ pirmininkė Adelina Sabaliauskaitė.

Išvydę, kad prognozuojami prasti orai, lietuvaičiai rezervacijas Palangoje atšaukia arba bent prašo nuolaidų.

„Aišku, prašo nuolaidų, mes jas darom. Kai mes dabar matom visą savaitę tokią, tai žmonės užrezervavę ir moka už dviejų kambarių butą 55–60 eurų, tai yra 5-7 eurai nuo paros lojalumo mokestis, tokios tiesiog mūsų rezervacijos nuolaidos", – kalbėjo A. Sabaliauskaitė.

REKLAMA

Palangos meras mėgina įpūsti optimizmo – esą kad ir šalta, taip blogai, kaip guodžiasi kai kurie verslininkai, tikrai nėra.

„Pikas žmonių būtent yra dabar. Ir jie, na, daug tenka man bendrauti su atvykusiais svečiais, jie netgi kartais džiaugiasi, kad nėra to karščio. Sako sėdam ant dviratuko, važiuojam į Šventąją, važiuojam į Klaipėdą, aplankom Palangoj objektus, apžiūrim regioną pagaliau", – dėstė Palangos meras Šarūnas Vaitkus. 

Anot mero, prieš gerą dešimtmetį Palangoje prastu oru išties nebuvo ką veikti. Dabar – pramogų apstu. Tarkim, sušalusieji pajūryje gali šildytis Palangos baseine. Tiesa, ir patys poilsiautojai neslepia, kad dėl prastų orų dažnam bangas tenka gaudyti nebe jūroje.

„Blogas oras, tai reikia aplankyti geresnes vietas, visus baseinus aplankėm", – pasakojo poilsiautojai.

Lietus Palangoje vasaros sezono atidarymo metu (nuotr. TV3)

„Vaikus norėjau pamirkinti biškį. Prie jūros vėjuota", – kad renkasi kitas pramogas kalbėjo žmonės.

„Mes atvažiavome čia 17-ai dienų. Nei vienos dienos mums nelijo, tik naktį, o visada buvom prie jūros", – apie savo atostogas atviravo žmonės.

Baseino darbuotojams, priešingai negu verslininkams – blogas oras pelningas. Čia plūstantys poilsiautojai ne tik lepinasi sūkurinėse voniose, bet moko savo vaikus plaukti.

„Šiuo metu, būtent vasaros metu, tikrai padaugėjo šeimų su vaikais. Ir, aš manau, kad tikrai pasiteisino mūsų savivaldybės lūkesčiai, kad tuo daugiau vaikų išmoktų plaukti. Masiškai tėvai atveda vaikus, užrašo į plaukimo pamokas", – pasakojo baseino administratorė Žyginta Marozienė.

Skaičiuojama, kad per metus mažiausiai lietingų dienų būna prie Kuršių nerijos. Tad ir šaltos liepos pradžioje čia turistų paprastai netrūksta. 


Rašyti komentarą...
O
Oho
2019-07-08 16:43:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai gal gana vargsam vergti, kad nuostoliai? Ir kiekvieni metai, nesvarbu koks oras, jiems nuostoliai. Prabangiuose uzsienio kurortose apartamentuose su ultra iskaiciuota ir kelione uz para tiek nereik moketi, kiek pas LT pajurio verslininka uz nakti tik nakvynes siaipsau kambaryje. Ir jiems nuostolinga...
Atsakyti
-1

N
Nereikia
2019-07-08 15:57:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dejuooti,čia ne Afrika ,tikra lietuviśka vasalral prasidėjo
Atsakyti
-3

N
Nebūtinas
2019-07-08 17:27:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Veju nerasykite. Puikiai zinau,kaip palangiskiai slepia mokescius,nedeklaruoja pelno. Po kiekvienos vasaros keicia masinas, perka dar nekilnojamojo turto. O verkia kiekvienais metais. Paziurekite kiek praso uz nuoma,ir paskaiciuokite. Dirbti nereikia,gyvenk ir zvenk.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų