10 turtingiausių pasaulio žmonių: B. Gatesas susigrąžino didžiausio turtuolio titulą „Forbes“ milijardierių sąraše – ir lietuvis N. Numavičius

„Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas – vėl turtingiausias žmogus pasaulyje. Kasmet žurnalo „Forbes“ sudaromame planetos milijardierių sąraše jis pralenkė meksikietį telekomunikacijų magnatą Carlosą Slimą ir susigrąžino pačią aukščiausią poziciją.

B. Gateso turtas vertinamas maždaug 76 mlrd. JAV dolerių. Palyginimui, 2013 m. šis skaičius siekė 67 mlrd. dolerių.

Šiemet „Forbes“ sąrašas ilgas kaip niekada: žurnalas suskaičiavo net 1645 pasaulio milijonierius. Be to, didžiausi turtuoliai per metus tapo dar turtingesni: kad patektum į pirmąjį 20-uką, pernai užteko turėti 23 mlrd. dolerių, o šiemet reikėjo jau 31 mlrd.

B. Gatesas sąrašo viršūnėje laikėsi 15 iš 20-ies pastarųjų metų. Apskritai kalbant, milijardierių sąraše gausu naujųjų technologijų atstovų.

Pavyzdžiui, „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas pasižymėjo didžiausiu turto augimu: jo sąskaita išaugo kone dvigubai ir pasiekė 28,5 mlrd. To paties socialinio tinklo vykdančioji vadovė Sheryl Sandberg taip pat pirmą kartą pateko į sąrašą.

Dar du sąrašo naujokai – „WhatsApp“ įkūrėjai Janas Koumas ir Brianas Actonas, užėmę atitinkamai 202 ir 551 vietas.

REKLAMA

Šalis, turinti daugiausia milijardierių, – net 492 –  tradiciškai išliko JAV. Pagal žemynus po Amerikos daugiausia milijardierių gyvena Europoje (468) ir Azijoje (444).

Sąrašas rodo, kad turtų geografija plečiasi: jame atsirado net keturios naujos šalys, t.y. Alžyras, Lietuva, Tanzanija ir Uganda.

Kaip jau skelbta, turtingiausias ne tik Lietuvos, bet ir viso Baltijos šalių regiono žmogus Nerijus Numavičius tarp pasaulio milijardierių atsidūrė 1565 vietoje.

Žurnalo duomenimis „VP Group“ akcininko turtas siekia 1 mlrd. JAV dolerių.

Pranešama, kad „prasimušti“ į šį sąrašą jam pavyko dėl sėkmingos mažmeninės maisto prekybos ir vaistinių tinklo plėtros Lenkijoje ir Bulgarijoje.

O štai pačių turtingiausiųjų 10-ukas:

1. Billas Gatesas

 

Turtas: 76 mlrd. JAV dolerių

Įmonė: „Microsoft“, kompiuterinė įranga

Šalis: JAV

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų