Šiandien Zimbabvės teisininkai išėjo į gatves reikalaudami paleisti pagrobtą žmogaus teisių aktyvistę.

Įtariama, kad Jestina Mukoko, Zimbabvės „Taikos projekto“ vadovė, buvo pagrobta iš savo namų prieš savaitę, kai šalyje vyko protestai dėl gilėjančios ekonominės bei sveikatos apsaugos krizės.

Teisininkai, kai kurie apsirengę savo juodomis mantijomis, nešėsi plakatus su šūkiais „STOP pagrobimams dabar“ ir aktyvistę vadino „taikos moterimi“.

Zimbabvės saugumo pareigūnai kaltinami tuo, kad nuolat areštuoja, neduoda ramybės ir fizine prasme kankina Roberto Mugabės režimo oponentus, nors vyriausybė tai neigia.

Vakar Aukščiausiojo teismo teisėja Anne Gowora paliepė policijai ištirti J. Mukoko dingimą. Ji taip pat pareikalavo, kad nacionalinis šalies transliuotojas nuolat teiktų informaciją apie žmogaus teisių aktyvistės paiešką.

Šalyje jau pagrobta 20 asmenų, tarp jų – opozijos lyderio Morgano Tsvangirai padėjėjai.

Už žmogaus teises kovojančios grupės išplatino prašymą regioninėms ir tarptautinėms organizacijoms aktyviai paremti žmogaus teisių aktyvistus Zimbabvėje.

„Human Rights Watch“ teigimu, J. Mukoko buvo pagrobta gruodžio 3 dienos ryte. Ją išsivedė 15 vyrų, apsirengusių paprastais drabužiais, kai kurie buvo ginkluoti. Jie pavadino save Zimbabvės Respublikos policijos teisėtvarkos srities policininkais. Tačiau pati policija neigia pagrobusi aktyvistę.

Gruodžio 5 dieną keturi nežinomi asmenys civilių drabužiais pagrobė Zacharijų Nkomo, žymaus teisininko, žmogaus teisių gynėjo, brolį. Teisininkas dirbo su J. Mukoko byla.

Prieš dvi dienas taip pat dingo Zimbabvės „Taikos projekto“ darbuotojai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų