Žiaurų susidorojimą patyrusi „Charlie Hebdo“ vėl susilaukė grasinimų dėl karikatūros

Paryžiaus prokuratūra pradėjo tyrimą dėl satyrinio leidinio „Charlie Hebdo“ žurnalistų pareiškimo apie ženkliai išaugusių grasinimų skaičių jų atžvilgiu, pranešą vokiečių DW. Musulmonų pasipiktinimo pagrindu jau eilinį sykį tapo karikatūra, kuri buvo publikuota lapkričio 1-ąją.

Paskutinio žurnalo numerio viršelis buvo skirtas šveicarų pamokslininkui, islamologui, rašytojui ir Oksfordo profesoriui Tarikui Ramadanui, kurį dvi moterys apkaltino seksualine prievarta.

„Charlie Hebdo“ dailininkas Europos islamistų ideologą pavaizdavo erekcijos būsenoje, palydėjus šį piešinį prierašu „Aš – šeštasis islamo ramstis“. Karikatūra pavadinta „Išprievartavimas. Tariko Ramadano gynyba“.

Primename, kad spalio pabaigoje prancūzų žiniasklaida pranešė apie du skundus dėl išprievartavimo, kurie buvo pateikti prieš T. Ramadaną. Vienu atveju buvo kalbama apie „islamą priėmusia 42 metų prancūzę, kuri tuo metu turėjo problemų su koja, ir ji galėjo vaikščioti tik su ramentais. Ji pareiškė, kad T. Ramadanas ją žiauriai išprievartavo 2009-ųjų pavasarį viename iš Liono viešbučių.

Beveik tuo pat metu Paryžiuje buvo pradėtas dar vienos moters – 40-metės Hendos Ayari, buvusios salafitės, vėliau tapusios antireligine feministe, pareiškimo tyrimas. Jos teigimu, jį buvo išprievartauta 2012 pavasarį.

Pats T. Ramadanas per savo advokatą pareiškė, kad yra nusiteikęs teistis su Henda Ayari dėl šmeižto. Visus kaltinimus islamo pamokslininkas vadina „melaginga oponentų kampanija“.

„Charlie Hebdo“ redaktorius ir karikatūristas Laurentas „Rissas“ Sourisseau pažymėjo, kad leidiniui grasinama yra nuolat, tačiau, šiuo atveju tiesioginių grasinimų skaičius pasiekė „kritinį lygį“. „Kartais mirtinų grasinimų skaičius, kurių sulaukiame socialiniuose tinkluose, pasiekia piką. Tai būtent toks atvejis. Sunku nustatyti, ar tie gąsdinimai yra kuo nors paremti, tačiau mes juos vertiname rimtai, todėl nusprendėme paduoti pareiškimą į policiją“, – pareiškė žurnalistas.

2015-ųjų sausį „Charlie Hebdo“ redakcijoje buvo įvykdytas išpuolis: į redakcijos pastatą įsiveržė teroristai ir nušovė 12 žmonių, įskaitant ir juos vėliau sustabdyti bandžiusį pareigūną, kol policijai juos pavyko neutralizuoti. Tuomet išpuolio pagrindu tapo pranašo Mahometo karikatūra.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų