Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota

Su maistu į mūsų kūną patenka potencialūs ligų sukėlėjų ir parazitų nešiotojai. Kartu su jais į organizmą gali patekti ir kitų, dėl kurių galite atsidurti ligoninėje, o kol pastebėsite jų visą poveikį, gali praeiti net keletas metų. 

Taip atsitiko vienam vyrui JAV, kuriam staiga prasidėjo traukuliai ketvirtojo gyvenimo dešimtmečio pabaigoje. Jo niekada prieš tai nebuvo ištikę priepuoliai. Vieną naktį vyras buvo rastas drebantis ant grindų ir „kalbantis nesąmones“.

Jis buvo nuvežtas gydytis į Masačusetso bendrąją ligoninę, kur buvo pastebėta, kad jis atrodė sutrikęs ir nenustojo nevalingai žiūrėti į lubas. Atvejo ataskaita buvo paskelbta „The New England Journal of Medicine“. 

Atlikus tyrimus buvo nustatytas galimas įtariamasis – kaspinuotis. 

Smegenų skenavimas ir kraujo tyrimai galiausiai patvirtino diagnozę ir atskleidė, kad vyro smegenyse yra keletas pažeidimų, kuriuose yra kirminų. Kaspinuočių infekcija vadinama cisticerkoze, ir nors sunkūs atvejai gali turėti katastrofiškų padarinių organizmui, jie gali likti nepastebėti mėnesius, metus ir – šiuo atveju – dešimtmečius.

Straipsnyje gydytojai teigia, kad infekcija greičiausiai prasidėjo 20 metų prieš paciento patekimą į ligoninę. Tuo metu jis gyveno Gvatemaloje, kur mieste ir kaimo vietovėse yra paplitusios kaspinuočių infekcijos. 

Laimei, pacientas buvo išgydytas ir iš jo organizmo buvo pašalinti nepageidaujami lankytojai, o po to per ateinančius trejus metus jis nepatyrė nei vieno priepuolio. 

Kaspinuočiai gali plisti iš vieno žmogaus į kitą per išmatas, jų taip pat gali būti nepakankamai iškeptuose arba nešvariuose mėsos ir žuvies gabaluose. Jie yra hermafroditai, o tai reiškia, kad vienintelis kiaušinėlis gali sukelti didelių problemų, nes jie dauginasi nelytiškai. 

REKLAMA
REKLAMA

Nors jie dažniausiai siejami su virškinimo sistema, laikui bėgant kaspinuočiai gali migruoti po kūną ir įsikurti bet kur – nuo kepenų iki plaučių ir, taip, net smegenyse. Labiausiai paveiktose vietose kaspinuočiai gali sukelti 30–70 procentų epilepsijos atvejų. 

Vienas cisticerozės simptomų yra svorio kritimas. Kai kurie žmonės net laikosi „kaspinuočių dietos“, kurios metu praryja tabletę su gyvais jų kiaušinėliais. Šias tabletes uždraudė JAV Maisto ir vaistų administracija, o daugelis jų, pasiekiamų netinkamuose interneto kampeliuose, vis tiek yra netikros.

Gairės:

Rašyti komentarą...
R
Reikia saugotis
2021-11-20 08:31:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baisiau už vėžį !
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
R Reikia saugotis 2021-11-20 08:31:50
Baisiau už vėžį !
Atsakyti
0
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų