• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per naujausią išpuolį prieš Vokietijos politikus užpuolikas krepšiu trenkė į galvą buvusiai Berlyno merei, trečiadienį pranešė policija. 

Per naujausią išpuolį prieš Vokietijos politikus užpuolikas krepšiu trenkė į galvą buvusiai Berlyno merei, trečiadienį pranešė policija. 

REKLAMA

Antradienio popietę bibliotekoje įtariamasis iš nugaros prisėlino prie Franziskos Giffey, trenkė jai į galvą ir kaklą, ir pabėgo, sakoma policijos pranešime. 

F. Giffey, dabar einanti Berlyno žemės ekonomikos ministrės pareigas ir priklausanti kanclerio Olafo Scholzo Socialdemokratų partijai (SDP), dėl lengvų sužalojimų gydoma ligoninėje.

Ji sakė, kad „po pirminio išgąsčio jaučiasi gerai“, tačiau yra „susirūpinusi ir sukrėsta stiprėjančios „laisvosios laukinės kultūros“, kai mūsų šalyje politiškai angažuoti žmonės vis dažniau tampa išpuolių, kurie neva yra pateisinami ir priimtini, aukomis“.

„Gyvename laisvoje ir demokratinėje šalyje, kurioje kiekvienas gali laisvai reikšti savo nuomonę“, – socialiniame tinkle „X“ rašė F. Giffey.

REKLAMA
REKLAMA

„Tačiau yra aiški riba – smurtas prieš žmones“, – rašė ji.

Kancleris O. Scholzas pasmerkė pastaruoju metu Vokietijoje įvykdytus išpuolius prieš politikus, įskaitant buvusią Berlyno merę.

REKLAMA

„Išpuoliai prieš Franciską Giffey ir kitus politikus yra pasipiktinimą keliantys ir bailūs“, – rašė O. Scholzas „X“.

Jis pridūrė, kad politikai nusipelno pagarbos.

Dabartinis Berlyno meras Kai Wegneris sakė, kad visi, kurie rengia išpuolius prieš politikus, „puola mūsų demokratiją“.

„Mes to netoleruosime“, – pridūrė jis ir pažadėjo išnagrinėti galimybes dėl „griežtesnių bausmių už išpuolius prieš politikus“.

Nacistinis pasveikinimas 

Praėjusią savaitę Rytų Vokietijoje esančiame Dresdene keturi nežinomi užpuolikai sumušė europarlamentarą, SPD narį Matthiasą Ecke, kai šis klijavo rinkimų į Europos Parlamentą plakatus.

REKLAMA
REKLAMA

41-erių M. Ecke po užpuolimo prireikė operacijos, pranešė jo partija. Vokietijos kancleris O. Scholzas pasmerkė šį išpuolį kaip grėsmę demokratijai.

Dėl užpuolimo įtariami keturi 17–18 metų amžiaus asmenys. Tyrimas tebevyksta. 

Pasak Vokietijos žiniasklaidos, manoma, kad visi keturi asmenys susiję su kraštutinių dešiniųjų grupuote „Elblandrevolte“.

Dresdene užfiksuota ištisa virtinė išpuolių prieš politikus. Antradienį pranešta apie dar vieną incidentą. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Politikei, kurią policija įvardijo tik kaip 47-erių Žaliųjų partijos atstovę, iš pradžių buvo grasinama, o paskui ji buvo apspjauta. 

Politikei klijuojant EP rinkimų kampanijos plakatus, prie jos prisiartino vyras, pastūmė ją į šoną ir nuplėšė du plakatus. 

Vyras įžeidinėjo ir grasino politikei, paskui prie jo prisijungė moteris, kuri ir apspjovė auką, pranešė policija. 

Policija pranešė, kad abu įtariamieji buvo sulaikyti ir nurodė, kad tai 34-erių vokietis ir 24-erių mergina.

REKLAMA

Šie asmenys lūkuriavo kartu su grupe kitų žmonių netoli incidento vietos. Politikei pradėjus klijuoti plakatus, jie pademonstravo uždraustą nacistinį pasveikinimą. 

Preliminariais policijos duomenimis, 2023-iaisiais Vokietijoje prieš politikus buvo įvykdyta 2 790 nusikaltimų, o ankstesniais metais – 1 806. Vis dėlto tai buvo mažiau nei 2 840 užregistruotų nusikaltimų 2021-aisiais, kai vyko vėliausi visuotiniai rinkimai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų