Turkijos prezidentas pasmerkė Prancūzijoje paskelbtą manifestą

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas antradienį griežtai pasmerkė Prancūzijoje paskelbtą manifestą, raginantį išbraukti tam tikrų Korano ištraukų ir tokiu būdu atsakyti į augantį antisemitizmą.

Beveik 300 asmenų pasirašytame viešame laiške, balandžio 22-ąją paskelbtame laikraštyje „Le Parisien“, teigiama, kad Korano ištraukos, raginančios „žudyti ir bausti žydus, krikščionius ir netikinčiuosius“ turėtų būti išbrauktos, nes yra „atgyvenusios“.

Tarp pasirašiusiųjų yra Prancūzijos eksprezidentas Nicolas Sarkozy ir buvęs premjeras Manuelis Vallsas, intelektualų bei kitų visuomenės veikėjų.

„Kas jūs tokie, kad pultumėt mūsų šventraštį? Žinome, kokie esate niekšiški“, – atkirto R. T. Erdoganas.

„Ar jie kada nors skaitė savo knygas – Bibliją ar Torą? Jeigu jie jas perskaitytų, jie tikriausiai norėtų uždrausti Bibliją“, – pridūrė jis, paminėdamas krikščionių ir žydų šventuosius raštus.

Minėtame laiške tvirtinama, kad dėl „islamizmo radikalizacijos“ Paryžiaus regione vykdomas „tylus etninis valymas“, o su smurtu susiduriančios žydų šeimos priverstos išvažiuoti.

REKLAMA

Trečdalis Prancūzijoje fiksuojamų nusikaltimų iš neapykantos daromi prieš žydus, nors ši bendruomenė sudaro vos 0,7 proc. visų gyventojų.

Tuo tarpu R. T. Erdoganas pareiškė, kad Vakaruose yra paplitusi islamofobija, ir pridūrė, jog Ankara perspėjo savo partnerius apie „islamofobiją, antiturkiškas nuotaikas, ksenofobiją ir rasizmą“.

Savo vėlesnėje antroje kalboje Turkijos prezidentas tvirtino, kad pasirašusieji laišką „niekuo nesiskiria“ nuo džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS).

„Mūsų požiūris turi būti pamoka islamofobiškiems Europos politikams, kurie gina tuos, kas puola islamą vardan Vakarų vertybių gynimo ir giria tuos, kas degina mečetes“, – sakė R. T. Erdoganas.

Jis pridūrė, kad ši žinutė yra skirta „ypač Sarkozy.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų