Trumpas saugo savo kiemą: keičia imigracijos taisykles

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį paragino iš esmės pertvarkyti imigracijos sistemą, kad pirmenybė atvykti į šalį būtų teikiama aukštos kvalifikacijos ir anglų kalbą mokantiems darbuotojams.

Prezidentas taip pat sakė, jog reikia užtrenkti duris Amerikos prieglobsčio sistema piktnaudžiaujantiems migrantams.

Ši reforma, apie kurią D. Trumpas paskelbė savo kalboje Baltųjų rūmų Rožių sode, būtų pirmoji reikšminga imigracijos sistemos pertvarka per daugelį dešimtmečių.

Tai reikštų, kad Amerika atsisako ilgametės tradicijos priimti atvykėlius – „vargšus, užguitas mases, kurios trokšta laisvai kvėpuoti“ – tai eilutė iš poetės Emmos Lazarus soneto „Naujasis Kolosas“, užrašyto prie Laisvės statulos pritvirtintoje bronzinėje lentoje.

„Šiuo metu 66 proc. legalių migrantų atvyksta čia atsitiktinai“, – sakė D. Trumpas.

Tuo metu taškų sistema, pagal kurią būtų vertinamas pretendentų pasirengimas prisidėti prie JAV ekonomikos augimo, anot prezidento, leistų pritraukti „didžiausius talentus“.

Mažai tikėtina, kad į verslą orientuoto respublikonų prezidento idėjos būtų rimtai svarstomos Kongrese, kur imigracija laikoma politiškai toksiška tema, ypač prieš 2020 metais vyksiančius Kongreso ir prezidento rinkimus.

„Šis jokių perspektyvų neturintis planas tikrai nėra rimtas pasiūlymas“, – sakė Atstovų Rūmų pirmininkė demokratė Nancy Pelosi.

Tačiau D. Trumpui, kuriam užtvarų pasienyje su Meksika statybos tapo svarbiausiu pirmosios kadencijos prioritetu, šie pasiūlymai padės pelnyti politinių taškų tarp savo elektorato artėjant prezidento rinkimams, kuriuose jis sieks perrinkimo.

Anot D. Trumpo, šio plano dėka JAV imigracijos sistema būtų panašesnė į konkurencingesnę Australijos ir Kanados imigracijos politiką ir taptų „šiuolaikinio pasaulio pavydo objektu“, nes leistų pritraukti į šalį itin kvalifikuotus darbuotojus.

„Branginame atviras duris, kurių norime savo šaliai. Tačiau didelė dalis tų imigrantų turi būti priimama atsižvelgiant į jų privalumus ir profesinius įgūdžius“, – kalbėjo prezidentas.

REKLAMA

„Didžiausia permaina būtų mūsų siekis padidinti atvykstančių aukštos kvalifikacijos darbuotojų skaičių nuo 12 proc. iki 57 proc., o galbūt net dar daugiau“, – sakė jis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų