Trumpas nori surengti didelį karinį paradą

JAV prezidentas Donaldas Trumpas nori surengti didžiulį karinį paradą, kad pademonstruotų savo šalies galią ir pabrėžtų savo, kaip vyriausiojo vado, vaidmenį, antradienį pranešė Baltieji rūmai.

Idėją, kad Vašingtone turėtų būti surengtas paradas, D. Trumpas iškėlė dar prieš savo inauguraciją, o dabar prezidentas pasidalijo ja su aukšto rango kariškiais, kurie jau svarsto, kada toks renginys galėtų įvykti.

Kaip rašo dienraštis "The Washington Post", prezidentas nurodė Gynybos departamentui ir Baltiesiems rūmams parengti planą, kad paradas būtų surengtas liepos 4-ąją, minint JAV Nepriklausomybės dieną.

„Prezidentas Trumpas neįtikėtinai remia puikius Amerikos karius, kurie kasdien rizikuoja savo gyvybėmis, kad mūsų šalis liktų saugi“, – pareiškė Baltųjų rūmų atstovė Sarah Sanders.

„Jis paprašė Gynybos departamento surengti šventę, per kurią visi amerikiečiai galėtų išreikšti (jiems) padėką“, – pridūrė ji.

Pentagonas savo ruožtu patvirtino, kad vyksta „konkrečių detalių nustatymo procesas“.

„The Washington Post“ paskelbus apie naująją D. Trumpo užgaidą, kaipmat imta ją lyginti su panašiais renginiais, vykstančiais autokratinėse šalyse.

REKLAMA

„Koks absurdiškas pinigų švaistymas! Trumpas veikia labiau kaip diktatorius, o ne prezidentas. Amerikiečiai nusipelno geresnio“, – pareiškė demokratų kongresmenas Jimas McGovernas.

Liepą lankydamasis Paryžiuje, kur vyko Bastilijos ėmimo dienos karinis paradas, D. Trumpas neslėpė susižavėjimo ta pompastiška ceremonija.

D. Trumpas buvo Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono garbės svečias. Abu lyderiai kartu su žmonomis stebėjo karinį paradą Eliziejaus Laukų alėjoje.

Atvykęs į paradą, kuriame pasirodė 63 lėktuvai, 29 sraigtasparniai, 241 žirgas ir 3 720 karių, E. Macronas šypsojosi ir mojavo renginio stebėti susirinkusioms minioms, stovėdamas Respublikos gvardijos karių apsuptame visureigyje.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų