Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Amerikiečiai, kurie išgyveno didžiulį viesulą, nusiaubusį Oklahomos priemiestį, pasakojo, kaip bėgo į priedangas, iš kurių paskui išėjo kruvini vien tam, kad pamatytų Mėnulį primenantį griuvėsių kraštovaizdį.

Amerikiečiai, kurie išgyveno didžiulį viesulą, nusiaubusį Oklahomos priemiestį, pasakojo, kaip bėgo į priedangas, iš kurių paskui išėjo kruvini vien tam, kad pamatytų Mėnulį primenantį griuvėsių kraštovaizdį.

REKLAMA
REKLAMA

Tamsiam viesulo stulpui pirmadienį po pietų pasiekus Muro priemiestį, buvo įjungtos pavojaus sirenos, tačiau niekas nesitikėjo, kad tokių baisių padarinių – sugriauti pastatai, žuvo dešimtys žmonių, tarp jų – mažiausiai 20 vaikų.

Moteris, kurios buvo paskelbtas tik vardas – Elizabeth (Elizabet), vietos televizijai KFOR-TV pasakojo, kaip kelyje lėkė dideliu greičiu, kad pasiektų namus ir išgelbėtų savo šunį Ginger (Džindžer).

REKLAMA
REKLAMA

Namuose ji su šunimi įšoko į vonią ir nuo viesulo daužomų langų šukių gynėsi pagalvėmis. Viesulas viską pakėlė, o paskui ji prisimena tik tai, kaip atėjo prie savo namo griuvėsių.

„Negaliu patikėti, kad išgyvenome tokį dalyką“, – sakė ji, už pavadėlio laikydama šunį, kuris atrodė nenukentėjęs.

„Mes galvojome, kad mirsime. Viskas atrodė kaip filmuose, aplink skraidė arkliai, nuolaužos, įvairūs daiktai“, – „Reuters“ citavo vieną iš nukentėjusiųjų.

Arklidžių darbininkas Lando Hyde'as (Landas Haidas) taip pat pirmiausia pagalvojo apie savo gyvulius ir skubėjo išleisti kelių žirgų, o paskui puolė slėptis į arklides. Viesulas išvertė gardus ir ant jų nusviedė pikapą, pasakojo jis minėtai televizijai.

„Buvo nepakeliamas triukšmas, galėjai matyti visur skraidančius daiktus“, – sakė jis.

Net patyrusius meteorologus šokiravo 3 km pločio 5-os kategorijos uraganą viršijančių vėjų ruožas.

REKLAMA
REKLAMA

Viesulas sunaikino mažiausiai dvi mokyklas, tarp jų – Plaza Tauerso pradinę mokyklą, kurioje žuvo mažiausiai septyni vaikai, pranešė CNN.

Vienas šeštos klasės moksleivis Brady (Bradis) CNN pasakojo, kad jį su kitais vaikais mokytojai nuvedė į tualetus, bet vėliau visi buvo greitai evakuoti, nes sulaukta pranešimo apie dujų nuotėkį.

Gelbėjimo darbai prasidėjo beveik iškart, nes susirūpinę gyventojai bėgiojo po sugriautus kvartalus ir šaukė žmones.

Paieška užtruko iki vėlumos, gelbėtojai ieškojo žmonių griuvėsiuose. Manoma, kad aukų skaičius dar didės.

JAV Vidurio vakarų Oklahomos valstija yra vadinamojoje Viesulų alėjoje – didelėje teritorijoje, nusidriekusioje nuo Pietų Dakotos iki Teksaso, kur dažnai susidaro viesulai.

Viesulas Muro priemiestį buvo nusiaubęs ir 1999 metais. Tada vėjų greitis buvo didžiausias, kada nors užregistruotas Žemės paviršiuje, – 486 km per valandą, žuvo 44 žmonės.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau dabar gyventojai buvo šokiruoti sugriovimų masto; iš sraigtasparnių nufilmuoti vaizdai rodo sugriautus plotus – kvartalą po kvartalo.

„Kai grįžau namo, pamačiau, kad iš mano namo nieko neliko, – CNN pasakojo viena moteris. – Fasadas vis dar stovi, bet galo nebėra. Tiesą sakant, nepaliesta mano vonia. Praradome gyvūnus. Praradome viską.“

„Man ir mano šeimai viskas gerai, mes ištversime ... Bet dingo viskas", – sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų