Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tenesyje mažiausiai devyni žmonės žuvo anksti antradienį virtinei tornadų nusiaubus teritorijas šioje JAV pietryčių valstijoje, įskaitant jos sostinę Našvilį, pranešė pareigūnai.

Tenesyje mažiausiai devyni žmonės žuvo anksti antradienį virtinei tornadų nusiaubus teritorijas šioje JAV pietryčių valstijoje, įskaitant jos sostinę Našvilį, pranešė pareigūnai.

REKLAMA

 

Pranešama, kad mažiausiai 19 žmonių žuvo per antradienį paryčiais siautusius tornadus, sugriovusius arba apgadinusius pastatų, elektros linijų ir kitokios infrastruktūros daugelyje šios pietrytinės valstijos vietų, įskaitant jos sostinę Našvilį.

Padėtis tebelaikoma „paieškų ir gelbėjimo misija“, o naujausi pranešimai apie žalą bus paskelbti po kelių valandų, nurodė kitas TEMA pareigūnas.

Tornadui praūžus tuojau po vidurnakčio (8 val. Lietuvos laiku) Našvilyje, JAV kantri muzikos sostinėje, išaušus atsivėrė nuniokojimo vaizdai – sugriauti pastatai, išvartytos elektros tiekimo linijos ir nuolaužos.

Valstijos gubernatorius Billas Lee nurodė, kad aukų padaugėjo iki devynių ir kad esama kitų dingusių žmonių.

Jis pridūrė kartu su žmona siunčiąs „maldas už visą Tenesį, mūsų valstijai šį rytą kenčiant nuo praeitos nakties audrų“.

REKLAMA

Tenesio krizių valdymo agentūros (TEMA) atstovė Melisa Hucks anksčiau sakė, kad žinoma apie aštuonis valstijoje žuvusius žmones ir kad mirtinų incidentų buvo keturiose apygardose.

Tenesis yra viena iš 14 valstijų, kuriose vyks vadinamojo Superantradienio balsavimai per JAV pirminių rinkimų kampaniją, turintys padėti išrinkti Demokratų partijos kandidatą, dalyvausiantį lapkritį vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

Dėl tornado padarytos žalos balsavimas Našvilyje ir Vilsono apygardoje prasidės valanda vėliau. Taip pat teko įkurti keletą alternatyvių balsaviečių, informavo dienraštis „The Tennessean“.

REKLAMA
REKLAMA

Mokyklos, teismai, tranzito linijos, oro uostas ir valstijos valdžios rūmai buvo uždaryti, o kai kurias apgadintas rinkimų apylinkes teko perkelti likus vos kelioms valandoms iki Superantradienio balsavimo pradžios.

Našvilio priešgaisrinis departamentas informavo reaguojantis į pranešimus dėl maždaug 40 statinių griūčių visame mieste.

„Per Tenesį praslinko virtinė smarkių audrų, padariusių didelės žalos pastatams, keliams, tiltams, paslaugų teikimui ir verslui keliose apygardose“, – sakoma TEMA pranešime.

„Našvilis sužalotas, o mūsų bendruomenė buvo nuniokota“, – per „Twitter“ parašė miesto meras Johnas Cooperis. Jis paragino žmones padėti, kuo gali.

„Praėjusi naktis priminė, koks trapus gyvenimas“, – antradienį ryte spaudos konferencijoje sakė J. Cooperis.

„Tai veria širdį. Valstijoje netekome gyvybių“, – sakė B. Lee. Gubernatorius nurodė visiems, išskyrus būtiniausius, valstijos darbuotojams antradienį likti namie, o paskui iš sraigtasparnio apžiūrėjo padarytą žalą.

REKLAMA
REKLAMA

Reikšmingas smūgis

Vienas tornadas žemę pasiekė netoli Našvilio miesto centro ir, kaip pranešama, slinko maždaug 16 km į rytinius priemiesčius, lygiagrečiai 40-ajai magistralei. Jis taip pat padarė žalos Maunt Džuljetoje, Lebanone, Hermitidže ir kitose bendruomenėse.

„Mūsų bendruomenė reikšmingai paveikta“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Maunt Džuljetos policijos departamentas. Buvo apgadinta daug namų, sužeista daug gyventojų, nurodė policija ir pridūrė: „Toliau ieškome sužeistųjų. Jei galite, likite namie.“

Našvilio tarptautinio oro uosto seserinis Johno C. Tune'o oro uostas miesto vakaruose „patyrė reikšmingą žalą“, anksti antradienį paskelbė atstovė Kim Gerlock. Sugriauti keli angarai, nutrauktos elektros linijos, todėl žmonės turėtų nevykti į oro uostą iki atskiro pranešimo, nurodė atstovė.

Internete paskelbtame vaizdo įraše iš rytinės miesto dalies matyti aiškus, greitai per miestą judantis tornadas, žaibai, nuplėšiamos namų sienos.

REKLAMA
REKLAMA

Amerikos Raudonojo Kryžiaus Tenesio skyrius atidarė prieglaudą gyventojams, turėjusiems palikti namus, bet dingus elektrai žmonės vėl turėjo persikelti kitur, į sporto areną „Centennial Sportsplex“, rašė „The Tennessean“.

Elektros nebuvo ir valstijos valdžios rūmuose, todėl buvo atšaukti įstatymų leidėjų posėdžiai.

Našvilio valstybinių mokyklų administracija paskelbė, kad dėl tornado padarytos žalos mokyklos antradienį nedirbs. Vilsono apygardoje, esančioje į rytus nuo miesto, mokyklos nedirbs iki savaitės pabaigos.

Audrų sistema judėdama į rytus lietaus atnešė ne visur. Audrų virtinė buvo nusidriekusi nuo Montgomerio Alabamoje iki Vakarų Pensilvanijos. Žalos padaryti galinčių audrų pastebėta Alabamos centrinėje dalyje, Tenesio rytuose ir vakarinėse Pietų Karolinos bei Šiaurės Karolinos dalyse.

Ankstyvo ryto audros taip pat apgadino namų ir išvertė medžių kaimiškuose centrinės Alabamos rajonuose, kur, kaip pranešė Nacionalinė meteorologijos tarnyba, vėjų greitis siekė 97 km per valandą. Meteorologai buvo paskelbę tornadų pavojų mažiausiai penkiose apygardose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų