Teksase aidėjo šūviai: maldos namuose nušauti trys žmonės

JAV pietinėje Teksaso valstijoje vienos bažnyčios lankytojai nušovė ginkluotą užpuoliką, pradėjusį šaudyti maldos namuose per sekmadienines pamaldas ir nužudžiusį du žmones, pranešė policija.

Naujausias šaudymo incidentas JAV maldos manuose įvyko sekmadienį ryte Fort Verto priemiestyje Vait Setlmente esančioje bažnyčioje „West Freeway Church of Christ“, pranešė pareigūnai.

Dalaso televizija WFAA pranešė, kad bažnyčia pamaldas tiesiogiai transliavo per „Youtube“. Vaizdo įraše matyti, kaip ilgą striukę vilkėjęs vyras išsitraukė šautuvą ir dukart iššovė, bet tuomet kitas vyras šovė užpuolikui į nugarą.

Dalis maldininkų puolė slėptis už suolų, o kiti, išsitraukę pistoletus, prišoko prie užpuoliko, nurodė WFAA.

„Pora bažnyčios lankytojų atsakė ugnimi ir smogė užpuolikui, o šis mirė įvykio vietoje“, - žurnalistams sakė Vait Setlmento policijos viršininkas J. P. Beveringas.

Per sekmadienio pavakare surengtą spaudos konferenciją pareigūnai gyrė užpuoliką nukovusius asmenis ir sakė, kad jie priklauso šios bažnyčios savanoriškai apsaugos komandai.

“Ši komanda greitai reagavo, ir per šešias sekundes šaudynės baigėsi. Du bendruomenės nariai, apsaugos grupės savanoriai, išsitraukė ginklus ir nedelsdami nukovė žudiką, išgelbėdami nežinomą skaičių gyvybių“, – sakė Teksaso gubernatoriaus pavaduotojas Danas Patrickas. Jis taip pat gyrė valstijoje galiojančius liberalius šaunamųjų ginklų įstatymus.

Vienas iš vadovaujančių bažnyčios dvasininkų Brittas Farmeris sakė: „Šiandien netekome dviejų puikių žmonių, bet galėjo nutikti daug blogiau.“

Pasak teisėsaugos, bažnyčioje šaudymo metu buvo daugiau kaip 240 žmonių.

Dar tu žmonės patyrė lengvų sužeidimų, kai per incidentą puolė slėptis tarp suolų; jiems pagalba suteikta įvykio vietoje, sakė greitosios pagalbos tarnybos „MedStar Mobile Healthcare“ atstovė Macara Trusty.

REKLAMA

J .P. Beveringas sakė, kad užpuolikas kartu su kitais žmonėmis sėdėjo bažnyčioje, tuomet atsistojo, išsitraukė lygiavamzdį šautuvą ir paleido ugnį.

Pareigūnai kol kas neatskleidė užpuoliko arba aukų vardų. Federalinio tyrimų biuro (FTB) specialusis agentas Matthew DeSarno sakė, kad pareigūnai aiškinasi užpuoliko motyvus. Pasak jo, tas vyras buvo „gana laikinas gyventojas“, bet susijęs su ta bendruomene.

Pasak M. DeSarno, užpuolikas anksčiau kelis kartus buvo suimtas, bet atsisakė pateikti daugiau informacijos.

„Maldos vietos turi būti šventos, ir esu dėkingas bažnyčios nariams, greitai sureagavusiems ir nukovusiems šaulį bei padėjusiems išvengti tolesnės gyvybių netekties“, – sakoma Teksaso gubernatoriaus Grego Abbotto pranešime.

„Mūsų širdys – su aukomis ir nužudytųjų per šį piktavališką smurto aktą, įvykusį „West Freeway Church of Christ“, šeimomis“, – pridūrė jis.

Kasmet Jungtinėse Valstijose per incidentus su šaunamaisiais ginklais žūva apie 36 tūkst. žmonių. Tarp dažniausių incidentų minimos savižudybės, nužudymai, policijos šaudymas ir atsitiktiniai šūviai.

Pastaraisiais metais šalyje labai padažnėjo masinių šaudynių, todėl sunerimusi visuomenė ragino imtis priemonių šiam smurtui pažaboti.

Senato daugumos lyderis Mitchas McConnellas sakė, kad griežtesnės ginklų kontrolės įstatymo projektą pateiktų tik užsitikrinęs prezidento Donaldo Trumpo pritarimą, bet pastarasis nepareiškė jokios aiškios pozicijos šiuo klausimu.

2017 metų lapkritį užpuolikas nušovė 26 maldininkus per pamaldas vienoje baptistų bažnyčioje Saderland Springse netoli San Antonijaus Teksase.

Praėjus beveik metams, 2018-ųjų spalį, vienas antisemitinių pažiūrų užpuolikas nušovė 11 žmonių Pitsbergo sinagogoje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų