Ekspertų manymu, teismo sprendimas padės Islandijos ekonomikai atsigauti ir prisijungti prie Europos Sąjungos, taip pat turės teigiamos įtakos jos skolinimosi reitingui. "Įstrigęs šio klausimo sprendimas apsunkino šalies ekonomikos plėtrą,- pareiškė Islandijos finansų ministrė Katrina Juliusdotir (Katrin Juliusdottir). - Teismo sprendimas pagaliau išsklaidys neapibrėžtumą, ir tikiu, kad jis, kaip ir ekonominiai pasiekimai, padės pagerinti šalies skolinimosi reitingą".
2008 m. bankrutavo trys didžiausi Islandijos bankai. Tarp jų - "Landsbanki", kuris aktyviai pritraukdavo britų ir olandų indėlius per savo interneto padalinį "Icesave". Galiausiai 400 tūkst. britų ir olandų indėlininkų prarado 5 milijardus dolerių.
Didžiosios Britanijos ir Nyderlandų vyriausybės kompensavo savo piliečiams ir pareikalavo iš Reikjaviko kompensuoti šią sumą. Islandijos gyventojai du kartus per referendumus atmetė šį reikalavimą.
Islandijos valdžia neatsisako savo įsipareigojimo grąžinti Didžiajai Britanijai ir Nyderlandams kompensacijos sumas indėlininkams. Tačiau jie tvirtina, kad tai turi būti padaryta ne iš valstybės biudžeto, kaip to reikalavo Londonas ir Haga, o išpardavus "Landsbanki" turtą. Banko valdytojai pranešė, kad 90 proc. kompensacijų jau išmokėta.