Didžiojoje Britanijoje skandalą sukėlė naujoje knygoje išspausdinti teiginiai, esą Karalienė Motina ir jos jaunesnysis brolis Davidas – jų šeimai dirbusios prancūzės virėjos vaikai.

Kilminga knygos autorė ledi Colin Campbell įsitikinusi, kad tokia „pagalba“ galėjo būti pasitelkta kaip ankstyvoji surogatinės motinystės forma, rašo dailymail.co.uk.

Virėja, „patraukli ir maloni prancūzė“, vardu Marguerite Rodiere, esą pagimdžiusi būsimąją karalienę Elizabeth, nes jos „oficialioji“ motina Cecilla, kuri jau turėjo aštuonis vaikus, nebegalėjo susilaukti daugiau. Vėliau M. Rodiere dar susilaukusi ir jaunesniojo Elizabeth brolio Davido.

Anot ledi C. Campbell, tikroji karalienės kilmė paaiškina ir Vindzoro rūmuose įgytą ne itin malonią „Sausainiuko“ pravardę (angl. Cookie).

Dar viena detalė, kuria knygos autorė grindžia savo teiginius – mergaitei tėvų duotas prancūziškas vidurinis vardas: būsimoji karalienė buvo pavadinta Elizabeth Angela Marguerite Bowes Lyon.

C. Campbell tikina, kad seniau aukštesniųjų klasių šeimose tokie „surogatiniai“ susitarimai visai nebuvo neįprasti: prieš antibiotikų erą kūdikių mirtingumas buvo žymiai didesnis, o turint tik vieną vyriškos lyties paveldėtoją grėsė jo žūties kare galimybė ir šeimos linijos nutrūkimas. Dėl šių priežasčių kilmingieji siekė užsitikrinti „vieną ar du atsargius įpėdinius“, reikalui esant pasitelkdami ir samdomus namų ūkio darbuotojus.

REKLAMA

Knyga „The Queen Mother, The untold story of Elizabeth Bowes Lyon, Who became Queen Elizabeth the Queen Mother“ skaitytojus turėtų pasiekti jau šį mėnesį.

Karališkosios šeimos ekspertus papiktino ne tik, anot jų, knygoje išsakyti „niekuo nepagrįsti“ teiginiai, bet ir pati jos išleidimo data, kuri sutampa su Karalienės Motinos mirties metinėmis ir dabartinės monarchės, jos dukros karalienės Elizabeth II valdymo 60-mečiu.

Elizabeth Angela Marguerite Bowes Lyon gimė 1900 m. rugpjūčio 4 d.. 1923 balandžio 26 d. ji ištekėjo už princo Alberto, 1936 m. karūnuoto Didžiosios Britanijos karaliumi George'u VI.

Karališkoji pora susilaukė dviejų dukterų – princesių Elizabeth ir Margaret. Po karaliaus mirties 1952 m. sostą paveldėjo vyresnioji dukra, iki šiol Didžiąją Britaniją valdanti karalienė Elizabeth II. Nuo to laiko karalienę Elizabeth dažniausia imta vadinti tiesiog Karaliene Motina.

Karalienė Motina mirė 2002 m. kovo 30d., sulaukusi garbingo 101 metų amžiaus.


Rašyti komentarą...
H
Hahahaha
2012-04-01 14:22:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visai nenustebčiau. Ten TOKIA paleistuvių šeimynėlė, kad aikivaizdu iš kieno geno ta paleistuvystė atėjo. :DDDD
Atsakyti
0

S
SS
2012-04-01 19:10:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kiek ta sena perdyla Elizabeth II gyvens? 112 metų?
Atsakyti
0

e
esa
2012-04-01 22:10:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
o tai ne balandzio pirmosios pokstas ?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų