Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Septyni gerai ginkluoti Talibano mirtininkai penktadienį prieš aušrą atakavo JAV konsulatą Afganistano mieste Herate, kur susprogdino du automobilius su bombomis ir susišaudė su JAV pajėgomis.

Septyni gerai ginkluoti Talibano mirtininkai penktadienį prieš aušrą atakavo JAV konsulatą Afganistano mieste Herate, kur susprogdino du automobilius su bombomis ir susišaudė su JAV pajėgomis.

REKLAMA
REKLAMA

Ši rafinuotai parengta ataka šalies vakaruose esančiame mieste – svarbiame verslo centre netoli Irano sienos – parodo, kaip Talibanas gali smogti už savo pagrindinių centrų Afganistano pietuose ir rytuose.

Mažiausiai vienas afganų sargybinis per tą išpuolį žuvo, o dar 18 žmonių buvo sužeisti, tačiau JAV pareigūnai sakė, kad nukentėjusių amerikiečių nėra ir kad visi konsulato darbuotojai yra saugūs.

REKLAMA
REKLAMA

JAV valstybės departamentas nurodė, kad užpuolikai tikriausiai buvo su mirtininkų liemenėmis ir susprogdino sunkvežimį su bomba, kuri "labai" apgadino paradinius vartus.

Afganų saugumo pareigūnai sakė, kad ataką surengė šeši užpuolikai, kurie susprogdino bombą minivene, o paskui - sprogmenis visureigyje ir pradėjo susišaudymą su saugumo pajėgomis.

"Šiandien maždaug 5 val. 30 min. mirtininkas minivene susprogdino savo automobilį prie JAV konsulato Herato mieste", - sakė Herato provincijos saugumo vadovo pavaduotojas Abdul Hameedas Hameedi (Abdul Hamidas Hamidis).

"Kitas mirtininkas, vairavęs visureigį, susisprogdino prie pirmųjų JAV konsulato vartus ir juos apgadino. Po to penki sprogdintojai mirtininkai susišaudė su afganų saugumo pajėgomis, o po kurio laiko visi šie mirtininkai buvo nukauti", - pridūrė jis.

Pasak A.H.Hameedi, žuvo vienas afganų sargybinis, saugojęs JAV konsulatą, o dar du sargybiniai ir du policininkai buvo sužeisti. Taip pat buvo sužeista kažkiek civilių gyventojų, nes sprogimas buvo labai galingas, nurodė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Herato ligoninės atstovas Mohammadas Rafiqas Sherzai (Mohamadas Rafikas Šerzajus) AFP sakė, kad buvo sužeista 18 žmonių: keturi policininkai ir 14 civilių gyventojų.

Herato policijos atstovas Abdul Raoufas Ahmadi (Abdul Raufas Ahmadis) patvirtino tą skaičių ir sakė, kad į išpuolio vietą taip pat buvo iškviestos amerikiečių ir italų pajėgos, kurios aptvėrė tą rajoną.

Atsakomybę prisiėmė Talibanas, kuris tvirtino, kad afganai ir amerikiečiai patyrė aukų. Talibanas garsėja tuo, kad daro išpūstus pareiškimus apie žuvusius ir sužeistuosius.

Pagrindiniai JAV konsulato vartai buvo "labai" apgadinti, žurnalistams sakė JAV valstybės departamento atstovė Marie Harf (Mari Harf).

Pasak jos, ataka prasidėjo 5 val. 30 min., kai užpuolikai su mirtininkų liemenėmis sunkvežimiu privažiavo prie pagrindinių vartų, pradėjo šaudyti ir susprogdino sunkvežimyje buvusią bombą.

REKLAMA
REKLAMA

JAV ambasadorius Jamesas Cunninghamas (Džeimsas Kaningamas) pasmerkė išpuolį ir padėkojo afganų bei NATO kariams už greitą atsaką ir pastato bei konsulato darbuotojų apsaugojimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų