REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rytų Švedijoje įsikūręs Sioderhamno miestelis kūrybingai pažvelgė į jaunimo nedarbo problemą ir nusprendė darbo nerandančius jaunuolius išsiųsti į Norvegiją ir dar už tai jiems sumokėti, rašo „The Local“.

REKLAMA
REKLAMA

Daugiau nei 100 jaunuolių iš Sioderhamno, esančio apie 250 km į šiaurę nuo Stokholmo, jau paliko savo miestelį ir laimės ieško kaimyninėje Norvegijoje.

REKLAMA

Dauguma jų įsidarbino vos tik atvykę, nors 120 tūkst. gyventojų turinčiame Sioderhamne to padaryti jiems niekaip nepavykdavo.

Miestelio gyventojas Andreasas Larsonas (Andreas Larson) darbo Švedijoje negalėjo rasti net dvejus metus, tačiau pasinaudojęs šia programa jau dirba sunkvežimio vairuotoju Osle.

„Atvykau ketvirtadienį, o pirmadienį ryte jau turėjau darbą. Viskas įvyko neįtikėtinai greitai. Beveik negalėjau tuo patikėti, pasijutau lyg būčiau patekęs į pažadėtąją žemę,“ – pasakojo jaunuolis.

Iniciatyvą vykdo Sioderhamno savivaldybė ir Švedijos nacionalinė įdarbinimo agentūra. Jos dalyviai – darbo nerandantis jaunimas – kviečiami į mėnesio trukmės pasiruošimo kursus, kompensuojama jų kelionė į Oslą ir vieną mėnesį apmokama būsto nuoma Norvegijos sostinėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
rekomenduojame
  • Gamink išmaniai


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų