Švedai nesilaiko karantino, kai šalyje fiksuojami rekordiniai užsikrėtimų Covid-19 atvejai

Švedijos gyventojai nesilaiko pirmojo šalyje paskelbto karantino, kai šalyje fiksuojami rekordiniai užsikrėtimų COVID-19 atvejai. Žmonės ir toliau lipa į sausakimšus autobusus ir organizuoja namie vakarienes su draugais, nepaisydami vyriausybės rekomendacijų. 

Trims didiesiems šalies miestams Švedijos valdžia įvedė griežtesnius apribojimus, kai karantino ligi šiol nepatyrusioje šalyje per dvi savaites užsikrėtimų koronavirusu padvigubėjo, rašoma „The Telegraph“.

Keturiose Švedijos regionuose, įskaitant Stokholmo, Gioteburgo ir Malmės miestus, įvesti griežtesni apribojimai. Naujosiose rekomendacijose raginama laikytis atokiai nuo nebūtinųjų prekių parduotuvių ir vengti viešojo transporto, sporto klubų ir muziejų.

Pasak Johano Nöjdo, Upsalos regiono infekcinių ligų gydytojo, sausakimši miestai neleidžia užsikrėtimų rodikliams kristi.

„Sunku įžvelgti kokį nors poveikį, kadangi pirmadienį matėme didžiausio teigiamų testų skaičiaus rekordą – jis daug didesnis, nei pavasarį“, – „The Telegraph“ sakė jis. 

Gydytojas rekordinį naujų užsikrėtimų skaičių aiškina tuo, kad žmonės nesilaiko pagrindinių dviejų valdžios rekomendacijų – vengti nereikalingo viešojo transporto ir fizinio kontakto su kartu negyvenančiais asmenimis.

„Galbūt maždaug 50 proc. rekomendacijų labai kruopščiai laikosi, gal net 80 proc., bet tada yra tie 20 ar 40 proc., kurie nenori visai nieko girdėti“, – sakė jis. 

Malmės mieste mokyklų durys pirmą kartą buvo užvertos tėvams, o bibliotekos apribojo knygų skolinimąsi. Tuo metu Skanėje, aplink Malmę esančiame regione, COVID-19 užsikrėtimų skaičiai ir toliau auga. Šiame regione savaitės vidutinis užsikrėtimų skaičius per dieną buvo 374 – tai 75 proc. daugiau, nei tą dieną, kai buvo įvesti nauji apribojimai.

Fredrikas Sundas, vadovaujantis Upsalos infekcinių ligų klinikai, ragina užkratą stabdyti karantinu visoje šalyje.

REKLAMA

„Turime įvesti griežtesnius apribojimus, pagrįstus įstatymais, nes dabar matome, kad tokios rekomendacijos yra neveiksnios. Dabar turime galimybę, ką nors dėl to padaryti. Po kelių savaičių tai jau nebeturės jokio poveikio“, – sakė jis per Švedijos televiziją.

Nuo pandemijos pradžios karantino išvengusioje Švedijoje penktadienį buvo registruoti 4697 nauji koronaviruso atvejai – tai didžiausias skaičius nuo pandemijos pradžios, remiantis Sveikatos agentūros statistika.

Penktadienį buvo „pagerintas“ dar ketvirtadienį pasiektas rekordas – 4034 nauji atvejai. Sveikatos agentūra teigia, kad užsikrėtimų pikas pavasarį turbūt buvo daug didesnis, bet kadangi tuomet buvo testuojama mažiau, visų užsikrėtimų rasti nepavyko.

Švedijoje nuo COVID-19 mirė daugiau nei 6 tūkst. žmonių. Vienam gyventojui tenkantis mirčių skaičius Švedijoje yra daug didesnis, lyginant su kitomis kaimyninėmis Šiaurės šalimis, tačiau visgi žemesnis, nei kai kurios kitose didesnėse Europos šalyse, pavyzdžiui, Ispanijoje ar Didžiojoje Britanijoje.


Rašyti komentarą...
S
Saulius Stockholmas
2020-11-15 10:17:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Spauda meluoja netikekit !!!!
autobusai tusti.metro tusti,traukiniai tusti,kas gali dyrbti nuotoliniu budu tas dyrba, o kas ne dyrba yprastai . Jokiu privalomu karantinu,ar kaukiu.Zmones laikosi distanciju,kas dali i darba vaziuoja savo transportu,kur kompensuoja valdzia kura masinos amortizacija ir mokamus kelius.O TV-3 zinios meluoja netikekite.
Atsakyti
-5

S
Smalsutis
2020-11-15 09:40:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Švedai tokie kvailiai, o mes tokie protingi, bet sergančių skirtumas pas juos ir pas mus nėra toks jau žiauriai didelis. Kažin, kodėl?
Atsakyti
-5

G
Gintarui
2020-11-15 09:55:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gintarai, tai kokiam by*iui reikalingas Lietuvoje tas cirkas su karantinu ir nerealios baudos už jo nesilaikymą?!
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų