Susiskaidymui Škotijoje įveikti prireiks laiko, sako karalienė Elizabeth

Škotijoje po nesantaiką paskatinusio referendumo, vos nesuskaldžiusio ir Jungtinės Karalystės, išryškėjusiems nesutarimams užgydyti prireiks laiko, sakė karalienė Elizabeth II (Elzbieta II) savo metiniame kalėdiniame kreipimesi, transliuotame ketvirtadienį.

Susitaikymo tema parašytoje kalboje ji taip pat sveikina taikos link padarytą pažangą Šiaurės Airijoje, kai šią savaitę konflikto šalys pasirašė bendrą susitarimą.

Karalienė pripažino, kad Škotijoje esama skirtingų nuomonių, po rugsėjį surengto balsavimo, kuriuo 45 procentai balsavusiųjų pareiškė norį nepriklausomybės nuo Jungtinės Karalystės, o 55 proc. – likti joje.

„Škotijoje po referendumo vieni jautė didelį nusivylimą, o kiti – didžiulį palengvėjimą, tad šiems skirtumams įveikti prireiks laiko“, – sakė 88-erių Elizabeth II.

Monarchė prisiminė savo vizitą Šiaurės Airijoje birželį, kai buvęs Airijos respublikos armijos (IRA) vadas aprodė jai kalėjimą per vizitą taikos procesui šiame regione palaikyti.

„Susitaikymo nauda buvo aiškiai matoma, kai aplankiau Belfastą“, – pažymėjo Elizabeth II savo kalboje.

REKLAMA

„Mano apsilankymas Kramlin Roudo kalėjime liks ryškus mano atmintyje. Ten kur per Neramumus (angl. the Troubles) buvo kalėjimas, dabar yra vilties ir naujausios valios vieta; priminimas, kas yra įmanoma, kai žmonės padeda vienas kitam“, – nurodė ji.

Taip britų karalienė kalbėjo tokiu metu, kai nuo spontaniškų paliaubų tarp priešingų armijų karių tranšėjose per Pirmąjį pasaulinį karą praėjo 100 metų. Anot Elizabeth II, tas „nuostabus“ įvykis parodė, kad taika yra įmanoma.

„Kartais atrodo, kad susitaikymui tėra maža vilties karo ir suirutės akivaizdoje, – sakė karalienė. – Tačiau prieš šimtmetį savaime kilusios kalėdinės paliaubos primena mums, kad taika ir geroji valia yra išliekanti galia vyrų ir moterų širdyse“.

Metinę karalienės kalbą, transliuojamą per BBC televiziją ir radiją, stebi ir klausosi milijonai žmonių Britanijoje ir Sandraugos šalyse.

Tai viena iš kalbų, kurias ji rašo pati, o ne vyriausybės ministrai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

 


Rašyti komentarą...
Z
Zanavykas
2014-12-25 18:11:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar kolonializmo karalienė moka rašyti? Šalin, kolonizuotų kraštų žmonių krauju suteptas, rankas nuo Airijos, Škotijos, Uelso, Malvinų ir kitų kolonijų! Laisvę pavergtoms tautoms ir svetimoms teritorijoms! Esi ne karalienė, o putino pusseserė, dykaduonystės prototipas!
Atsakyti
-1

P
Peckel
2014-12-26 09:57:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Be situ koloniju anglija jau nebutu tokia stipri ir ekonomika labai suslubuotu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų