Šri Lankos prezidentas beveik mėnesiui stabdo šalies parlamento darbą

Šri Lankos prezidentas Maithripala Sirisena ketvirtadienį įšaldė šalies parlamento darbą iki ateinančio mėnesio, o šis netikėtas sprendimas žymi aštrėjančią kovą tarp valstybės vadovo ir vienybės vyriausybės premjero.

Vyriausybės įsake cituojamas prezidento nurodymas sustabdyti parlamento posėdžius, paskelbtas pagal konstitucijos 70-ąjį straipsnį, įsigalioja nuo penktadienio vidurnakčio ir turėtų trukti iki gegužės 8 dienos.

Šis sprendimas buvo priimtas, kai mažiausiai 16 M. Sirisenai ištikimų veikėjų, tarp jų šeši kabineto ministrai, pareiškė paliksiantys į keblią padėtį patekusią koaliciją.

Santykiai tarp besivaržančių vienybės vyriausybės frakcijų pašlijo abiem pagrindinėms stovykloms patyrus pralaimėjimų per vasarį vykusius vietos valdžios rinkimus.

Pastarosiomis savaitėmis M. Sirisena mažino premjero Ranilo Wickremesinghe (Ranilo Vikremesingės) įgaliojimus ir atėmė iš jo centrinio banko, politiką formuojančio Nacionalinio operacijų kabineto ir kelių kitų institucijų.

Planuota, kad kitas parlamento posėdis įvyks ateinantį ketvirtadienį.

Prezidentūros pareigūnai atsisakė komentuoti priežastis įšaldyti parlamento darbą.

„Esame nustebinti šio pareiškimo“, – naujienų agentūrai AFP sakė vienas vyriausybės įstatymų leidėjas, prašęs neviešinti jo vardo.

REKLAMA

Likus kelioms valandoms iki pranešimo, kad parlamento darbas stabdomas, M. Sirisena paskyrė kelis laikinuosius ministrus į atsistatydinusių kabineto narių postus.

Plečiantis prezidento ir premjero nesantaikai, susivienijusios opozicija praeitą savaitę inicijavo balsavimą dėl nepasitikėjimo R. Wickremesinghe. Nors M. Sirisenos ministrai palaikė opozicijos pasiūlymą, premjeras šį balsavimą atlaikė.

M. Sirisena reikalavo, kad R. Wickremesinghe atsistatydintų – tokiu atveju prezidentas galėtų paskirti savo pasirinktą premjerą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų