Sprogdinimų aukų skaičius Šri Lankoje išaugo iki 290

Mažiausiai 290 žmonių žuvo per virtinę sprogdinimų Šri Lankos bažnyčiose ir prabangiuose viešbučiuose, tapusių didžiausiu smurto proveržiu šioje saloje nuo niokojančio pilietinio karo pabaigos prieš dešimtmetį.

Aštuonių aiškiai koordinuotų sprogimų taikiniais sekmadienį tapo Velykas šventę krikščionys tikintieji ir viešbučiai, populiarūs tarp užsieniečių lankytojų.

Atnaujinta 10:29 val. 

Šešias iš aštuonių atakų prieš Šri Lankos bažnyčias ir viešbučius įvykdė septyni savižudžiai sprogdintojai, pirmadienį nurodė vienas teismo analitikas.

Vyriausybės analitikas Ariyananda Welianga naujienų agentūrai AP sakė, kad išpuolių vietose surinktos užpuolikų palaikų dalys byloja, kad bombas sprogdino mirtininkai.

Pasak A. Weliangos, per ataką Kolombo viešbutyje „Shangri-La“ dalyvavo du sprogdintojai. Po vieną mirtininką susisprogdino sostinės viešbučiuose „Cinnamon Grand“ ir „Kingsbury“, taip pat Kolombo Šv. Antano bažnyčioje, Negombo Šv. Sebastijono bažnyčioje ir Siono bažnyčioje Batikaloa mieste.

Du vėliau driokstelėję sprogimai vienuose svečių namuose ir netoli vieno viaduko Kolombo pakraštyje tebetiriami. Įtariamiesiems detonavus sprogmenis prie vieno saugomo namo netoli viaduko žuvo trys pareigūnai.

Aukų skaičius per naktį staigiai šoktelėjo. Pirmadienį jį pateikęs vienas policijos atstovas sakė, kad dar per 500 žmonių buvo sužeisti.

Be to, pareigūnai atskleidė, kad pagrindiniame Kolombo oro uoste buvo aptiktas ir neutralizuotas sprogstamasis įtaisas.

Tuojau po sprogdinimų įvesta šalies masto komendanto valanda buvo atšaukta anksti pirmadienį. Naujienų agentūros AFP žurnalistai Negombo miesto gatvėse matė daug žmonių ir motorikšų.

Tačiau prie vieno iš sprogimų taikinių tapusi šio miesto Šv. Sebastijono bažnyčia tebebuvo budriai saugoma.

Šri Lankos maža krikščionių bendruomenė, sudaranti tik 6 proc. iš 21 mln. gyventojų anksčiau yra tapusi smurto taikiniu, tačiau išpuolių mastas dar niekada nebuvo toks didelis.

REKLAMA

Kol kas niekas neprisiėmė atsakomybės už šias atakas, bet policija nurodė, kad buvo areštuoti 24 asmenys. Vyriausybė anksčiau pažymėjo, kad tyrėjai aiškinsis, ar užpuolikai palaikė „ryšių su užsieniu“.

Šeši sprogimai driokstelėjo vienas po kito, o dar dvi bombos buvo detonuotos praėjus kelioms valandoms.

Mažiausiai dvi bombas detonavo mirtininkai sprogdintojai. Vienas jų tai padarė stovėdamas eilėje viešbučio valgykloje.

Tarp žuvusiųjų yra mažiausiai trys Indijos, trys Jungtinės Karalystės, du Turkijos ir vienas Portugalijos pilietis. Taip pat žuvo du žmonės, turėję dvigubą Britanijos ir JAV pilietybę.


Rašyti komentarą...
G
Gidas
2019-04-22 10:46:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek dar galima toleruoti islama?
Vakaru salyse reiketu uzdrausti islama ir pripazinti teroristine organizacija.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų