Šokiruojantis tyrimas: „Haribo“ guminukai gaminami vergiškomis sąlygomis

„Haribo“ gaminami saldainiai yra vienas iš geriausiai atpažįstamų prekės ženklų pasaulyje. Su „guminukais“ užaugo ne viena karta ne tik Lietuvoje, tačiau naujas tyrimas atskleidžia, kad po nekalta „meškiukų“ išvaizda gali slėptis niūrios paslaptys, rašoma „The Business Insider“.

13

Vokietijos televizija ARD sukūrė 45 minučių trukmės dokumentinį filmą, kuriame atskleidžiamos žiaurios darbo sąlygos „guminukų“ sudedamųjų dalių gamybos procese ir neteisėtų bandymų su gyvūnais faktus.

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šokiruojantis tyrimas: „Haribo“ guminukai gaminami vergiškomis sąlygomis

Tyrimas, kuris yra „Markencheck“ („Prekės ženklų tikrinimas“) serijos dalis, tikina, kad vokiečių saldainių gamintojai tapo nevalingai priklausomi nuo modernios vergijos Brazilijoje.

Dvi pagrindinės šių saldainių sudėtinės dalys yra želatina ir karnaubo vaškas. Želatina tradiciškai gaminama iš gyvūnų riebalų, dažniausiai – kiaulių riebalų, o „Haribo“ pateikiamas želatinos šaltinis yra bendrovė GELITA. Dokumentiniame filme rodoma, kad kiaulės iš Vokietijos fermų GELITA yra laikomos perpildytuose garduose be prieigos prie vandens. Kiaulės yra padengtos atviromis opomis ir savo pačių purvo, o kartais turi miegoti šalia kitų kiaulių gaišenų.

Tačiau, pažymima leidinyje, tikriausiai dar labiau šokiruoja dokumentinio filmo vaizdai iš šiuolaikinės vergijos „fermų“. Siužetuose rodomos baisios darbo sąlygos Brazilijos fermose ir plantacijose, kuriose yra gaminamas karnaubo vaškas, išgaunamas iš regione augančių palmių. Šis vaškas yra naudojamas chemijoje daugelyje namų apyvokos produktų, įskaitant dantų siūlus ir batų vaškavimo priemones.

Anot dokumentinio filmo kūrėjų, plantacijų darbininkai, kertantys karnaubo lapus, per dieną uždirba ne daugiau nei 12 dolerių. Sudėtingomis sąlygomis dirbantys žmonės nedėvi apsauginių pirštinių ar drabužių, yra priversti miegoti sunkvežimiuose, neturi tualetų ar švaraus vandens.

REKLAMA

Sąlygos yra tokios prastos, kad į situaciją netgi turėjo įsikišti Brazilijos valdžia, nuolat rengianti reidus į šias „nežmoniškomis“ sąlygomis veikiančias fermas. „Darbuotojai yra laikomi daiktais, žemesniais už gyvulį“, – dokumentiniam filmui pasakojo Sergio Carvalho, Brazilijos Darbo ministerijos atstovas.

Atsakydama į šią informaciją, „Haribo“ pareiškė nežinojusi apie jokius „vergų fabrikus“ jų gamybos grandinėje, ir pradėjusi vidinį tyrimą šiais klausimais.

„Mes norėtume pabrėžti, jog esame giliai sunerimę dėl kai kurių vaizdų, parodytų Vokietijos televizijos ARD programoje „HARIBO-Check“ praėjusią savaitę, – leidiniui „Insider“ pareiškė „Haribo“ atstovas spaudai. – Sąlygos kiaulidėse ir Brazilijos plantacijose, kurios yra parodytos – nepakenčiamos. Mūsų pagrindinės vertybės šiuo atveju yra: socialiniai ir etiniai standartai yra nekvestionuojami ir nedalomi“.

 


Rašyti komentarą...
.
...
2017-10-27 16:23:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesupratau bet prie ko cia haribo jei tos salygos yra kitoj kompanijoj is kurios yra perkama zelatina ir vaskas
Atsakyti
-5

R
Rasa
2017-10-28 06:38:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Želatina gaminama iš kiaulių ir galvijų kaulų ir odelių, ne iš riebalų! Delfio vertėjos niekad nevirė šaltienos?
Atsakyti
0

D
Dainius
2017-10-28 11:25:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Straipsnis orientuotas ne i informacijos pateikima, o i pritempima prie tam tikros nuomones. Is tiesu guminukai gaminami ne vergiskomis salygomis. Ingredientai, is kuriu jie gaminami, tolimuose krastuose gaminami vergiskomis salygomis (kaip ir daugelis kitu dalyku tuose krastuose). Geriau valgysiu situos negu pigesnius su chemija, kuri isgrauzia burna.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų