„Norėčiau priminti didžiojo rusų karo vado [Viktoro] Suvorovo žodžius: „Rusas išsiskiria tikėjimu, ištikimybe ir protu. Visiškai beprasmiška visai Europai pulti Rusiją: ji ten suras tik Fermopilus, Leonidą ir savo karstą“, – sakė S. Šoigu interviu laikraščiui „Kommersant“.
Taip pat propagandistas S. Šoigu pabrėžė, kad Maskva yra atvira lygiateisiam dialogui su Europos sostinėmis ir pasirengusi aptarti Eurazijos saugumą. Tačiau kol kas Europos Sąjungos šalys, anot S. Šoigu, „ignoruoja savo piliečių interesus ir blogina jų gerovę, prisidengdamos „Rusijos grėsme“.
Pasak jo, tai gali lemti, kad vis garsiau skambės tų, kurie siekia „abipusiai naudingo bendradarbiavimo su Rusija ir taikaus sambūvio su mūsų šalimi“, balsai. Tačiau S. Šoigu nesiryžo spėti, kokį požiūrį į Maskvą galiausiai pasirinks Europa – konfrontaciją ar dialogą.
Šoigu grasinimai NATO
Anksčiau propagandistas S. Šoigu pareiškė, kad Europos šalys ruošiasi karui su Rusija, kuris gali prasidėti 2030 m. Jis taip pat neatmetė karo su NATO galimybės, jei Europos šalys nuspręs nusiųsti savo karius kaip taikos palaikymo pajėgas į „istorines Rusijos teritorijas“ Ukrainoje.
Pasak jo, „protingi Europos politikai“ supranta, kad tai sukels Trečiąjį pasaulinį karą. S. Šoigu pabrėžė, kad Rusija prieštaravo NATO šalių karių buvimui Ukrainoje dar prieš prasidedant visapusiškam įsiveržimui, o karas „prasidėjo daugiausia dėl šios grėsmės“.
Rutte taip pat ragina ruoštis
Anksčiau NATO generalinis sekretorius Markas Rutte paragino aljanso narius ruoštis galimam karui su Rusija per „keturis–penkis metus“.
„Tai, kas dabar vyksta Ukrainoje, gali įvykti ir mums“, – pabrėžė jis.
Vokietijos federalinės žvalgybos tarnybos vadovas Bruno Kahlis taip pat įspėjo, kad Rusija gali pulti NATO šalis iki 2030 m. Jis pažymėjo, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas siekia ne tik išplėsti Rusijos įtaką Europoje, bet ir išstumti JAV karinį buvimą iš žemyno.
Kremlius ruošia savo visuomenę karui su NATO
Kaip pažymėjo JAV Karo studijų instituto (ISW) ekspertai, Kremlius rengia Rusijos visuomenę ilgalaikei militarizacijai ir galimai konfliktui su NATO, naudodamas naratyvus, kurie anksčiau buvo naudojami invazijai į Ukrainą pateisinti.
Pavyzdžiui, kaltinimai „nacizmu“, kuriuos Rusijos pareigūnai ir propagandistai siejo su invazija į Ukrainą, dabar vis dažniau skiriami ne tik Kijevui, bet ir Europos valstybėms.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!