Skamba kaip fantastika, bet tai jau vyksta: JAV kariuomenė kuria minčių skaitymo techniką

Nauji tyrimai, kuriuos finansavo JAV kariuomenės tyrimų biuras, sėkmingai atskyrė smegenų signalus, turinčius įtakos veiksmui ar elgesiui, nuo signalų, kurie to nedaro.

Naujas tyrimas yra dalis platesnių JAV kariuomenės neuromokslų planų, kurie galiausiai ateityje gali paskatinti karius bendrauti naudojantis smegenų bangomis, praneša C4ISRNET.

Technika tolimai ateičiai

Kariuomenės tyrimų biuras (ARO) įsipareigojo per ateinančius penkerius metus smegenų signalų projektui išleisti 6,25 mln. JAV dolerių, rašo C4ISRNET.

Kaip įprasta, tokias moderniausias technologijas kuria kariuomenė, o tik po kurio laiko jos pasiekia eilinius piliečius.

Žinoma, niekas negarantuoja, kad jau netrukus pamatysime apčiuopiamų rezultatų. Realybė yra ta, kad artimiausiu metu tikriausiai nepamatysime karių, bendraujančių vien per smegenų signalus.

Vis dėlto, naujojoje iniciatyvoje pabrėžiami būdai, kaip naujos technologijos, pavyzdžiui, smegenų ir kompiuterio sąsajos, gali iš tikrųjų pakeisti mūsų bendravimo būdą.

Smegenų signalų iššifravimas

Remiantis naujausiu tyrimu, ARO neuromokslininkai sako išmokę iššifruoti ir atskirti nervinius signalus, rodančius elgesį, nuo kitų smegenų signalų. Nors tai neleidžia niekam skaityti minčių, tai yra svarbus žingsnis siekiant suprasti, kaip iššifruoti sudėtingą smegenų veiklą.

„Mes ne tik matuojame signalus, bet ir juos interpretuojame“, – „C4ISRNET“ sakė ARO programos vadovas Hamidas Krimas.

Tačiau Krimas įspėjo, kad „galite skaityti viską, ką norite, tačiau nereiškia, kad tai suprasite“.

Kitas žingsnis, pasak Krimo, yra iššifruoti kitų tipų smegenų signalus, kad kompiuteris galų gale galėtų būti „visiškai dvipusio ryšio su smegenimis režime“.

Šaltinis: technologijos.lt


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-12-26 11:24:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pavyzdys, kaip galima isleisti milijardus nesamonei su graziu pavadinimu.
Nervinis signalas perduodamas galunems atlikti raumenu susitraukimus.
Nervinis signalas generuojamas smegenyse kur sprendimai priimami is patirties irasytos smegenu sluoksniuose.
Atsakyti
0

a
amerika geriausia skrendam
2020-12-28 01:38:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koks procesoeius to kompo kur mintis neva skaitys? Kiek minciu per sekunde gali apdorot? Vizuoaliai ar tik ant popieriaus grafo? Man siaip idomu kokias nesamones cia raso nes mintia vis dar nuskaityneja su piestuku ir popieriaus lapu psichiatras arba psichologas. Ir tai kartais pats pamasto ar supranta tas mintis, o cia apie mistini kompiuteri kuris net duomenu bazes neturi patikrinttas mintis true ar false ar i atminti.
Atsakyti
0

A
Algioks
2021-01-10 17:47:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai penkiasdešimtųjų pradžioje amerikonai pradėjo kušti drozofilą irgi dauguma, ypatingai ruskiai šaukė nesamonė, amerikonai neturi kur dėti milijardų. O dabar ir avis klonuoja ir RNR pagrindu vakcinas kuria
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų