• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis prognozuoja, kad Rusijos ekonomika dėl karo su Ukraina ir tarptautinių sankcijų turėtų pradėti žlugti po metų ar dvejų.

20

Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis prognozuoja, kad Rusijos ekonomika dėl karo su Ukraina ir tarptautinių sankcijų turėtų pradėti žlugti po metų ar dvejų.

REKLAMA

Tai jis sakė interviu BBC prieš prasidedant NATO viršūnių susitikimui Vašingtone. 

„Putinas nesupranta demokratijų psichologijos. Jis mano, kad gali mus įbauginti brutalumu, bet nesupranta, kad tai tik sustiprina mūsų ryžtą“, – BBC kalbėjo Lenkijos ministras.

„Ukraina gauna rimtą karinę ir materialinę pagalbą, iki šiol 300 mlrd. dolerių, plius palūkanos už įšaldytą Rusijos turtą, plius jos pačios karinis biudžetas, plius sankcijos Rusijai, plius ginklai, kurie dabar pataikė į Rusijos naftos perdirbimo gamyklas. Manau, kad Rusijos ekonomika pradės žlugti po metų ar dvejų“, – prognozavo R. Sikorskis.

„Mums tiesiog reikia laikytis pasirinkto kurso. Turime 20 kartų daugiau išteklių nei Rusija, kuriai trūksta pinigų“, – pabrėžė ministras.

REKLAMA
REKLAMA

Rusijai kare liko 3–4 metai: drastiškai trūksta resursų, Putinas privalės skelbti mobilizaciją

 

Rusija patiria didelių nuostolių mūšio lauke, jai trūksta amunicijos ir karių, kad galėtų pradėti plataus masto puolimą Ukrainoje, skelbia „Reuters“.

REKLAMA

„Manome, kad norėdama vykdyti realias puolamąsias operacijas, Rusija turės iš kitų šalių užsitikrinti dideles amunicijos atsargas, be tų, kurias jau gauna iš Irano ir Šiaurės Korėjos. O Vladimiras Putinas turės duoti įsakymą dėl naujos plataus masto mobilizacijos“, – naujienų agentūrai sakė vienas su anonimiškumo sąlyga kalbėjęs aukšto rango NATO pareigūnas.

Jis taip pat sakė, kad neseniai Europoje įvykdyti padegimai, nužudymų sąmokslai ir sabotažas yra dalis slaptos Rusijos prezidento Vladimiro Putino kampanijos, kuria siekiama susilpninti visuomenės paramą Ukrainai.

REKLAMA
REKLAMA

Neturi resursų dideliam puolimui

Be to, pasak pareigūno, Rusija patiria „labai didelių“ nuostolių bandydama išlaikyti nedidelius teritorinius laimėjimus ir neturėdama pakankamai karių ir amunicijos didelio masto puolimui.

„Tai, ką jiems tenka daryti, yra įsakinėti nepakankamai sukomplektuotiems, nepatyrusiems daliniams judėti į teritorijas, kad pasiektų nerealių tikslų“, – „Reuters“ sakė šaltinis.

Jo skaičiavimais, Rusija galės išlaikyti savo karinę pramonę dar trejus-ketverius metus.

Jis paaiškino, kad ir Ukrainai reikia laiko sukaupti amuniciją ir personalą, reikalingą naujoms plataus masto puolamosioms operacijoms vykdyti.

„Matome, kad Ukrainos gynyba gerokai pagerėjo. Matome, kad jie kasdien tobulėja“, – pabrėžė pareigūnas.

Sovietų Sąjunga elgėsi apdairiau ir tai sugriuvo, o Rusija tokių "vadovų" vedina neužilgo nueis subinėn.
Sugrius per metus. Visi rodikliai, nepaisant savigyros, eina velniop. Importas traukiasi, eksportuojamų prekių apmokėjimai nusėda už Rusijos ribų, realiai pinigų negauna. Turkija, Kinija ir Indija stabdo finansines operacijas. Darbo jėgos trūkumas didžiulis. 2,4 karto sumažėjo pajamos per metus iš eksporto, o tai - labai ženkli suma karo finansavimui. Gerovės ( naftos fondas)- jau tuščias (dar koks pusmetis lieka). Lenkai žiūri į situaciją realiai.
Kažkam dar imperijos sapnuojasi - matyt istorijos nesimokė ir nežino, kad VISOMS imperijoms anksčiau ar vėliau atėjo GALAS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų