• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Italijos atstovai pranešė, kad bus deportuoti visi žmonės iš kitų Europos Sąjungos šalių, jei jie negalės savęs išlaikyti.

REKLAMA
REKLAMA

Tokie veiksmai, pastebima, gali būti įkvėpti Prancūzijos veiksmų čigonų atžvilgiu. Iš Prancūzijos neseniai imtasi deportuoti čigonus.

REKLAMA

Kaip praneša euobserver.com, praeitas metais iš Prancūzijos buvo išsiųsta apie 10 tūkst. čigonų į Bulgariją ir Rumuniją.

Anot Italijos vidaus reikalų ministro Roberto Maronio, tokie Prancūzijos veiksmai čigonų atžvilgiu yra teisingi.

Anot vidaus reikalų ministro, reikia žengti žingsnį pirmyn ir pradėti deportuoti ES gyventojus, kurie neatitinka tam tikrų reikalavimų, t. y. neuždirba pakankamai pajamų pragyvenimui, neturi gyvenamosios vietos ir naudojasi valstybės teikiamomis pašalpomis ir lengvatomis.

REKLAMA
REKLAMA

Anot vidaus reikalų ministro R. Maronio, daugelis čigonų ir kitų ES šalių gyventojų neatitinka tokių reikalavimų.

Paklaustas, ar tai čigonai nebus diskriminuojami, vidaus reikalų ministras teigė, kad tokie reikalavimai bus taikomi be išimties visiems ES gyventojams, ne tik čigonams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau čigonų ar kitų asmenų deportaciją iš Italijos gali itin apsunkinti tas faktas, kad dažnas čigonas turi Italijos pilietybę.

R. Maronis pripažino, kad ankstesnis Italijos siekis deportuoti asmenis nepavyko, kadangi jam pasipriešino Europos Komisija. Tačiau vidaus reikalų ministras teigė, kad bus bandoma iškelti ir vėl šį klausimą per ES vidaus ministrų susitikimą rugsėjo 6 dieną.

REKLAMA

2008 metais Europos Komisija pagrasino Italijai teisine atsakomybe, jei ši priims įstatymą, leidžiantį deportuoti kitus Europos Sąjungos piliečius, kurie padarė nusikaltimus, už kuruos numatyta dviejų metų kalėjimo bausmė.

Italijoje pastebima, kad yra didelis skirtumas tarp to, kaip Europos Komisija sureagavo į Italijos ketinimus deportuoti prieš dvejus metus ir to, kaip Komisija sureagavo į Prancūzijos vykdomus deportavimus. Anot Italijos atstovų, Komisija Prancūzijos atveju beveik nė kiek nesipriešino.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų