Prie Didžiosios Britanijos ir JAV įspėjimų piliečiams imtis atsargumo priemonių dėl terorizmo grėsmės keliaujant po Europą prisidėjo ir daugiau šalių.Kaip informuoja BBC, baiminamasi, kad Europoje „Al Qaeda“ planuoja surengti išpuolių.

Švedijos ir Japonijos pareigūnai jau įspėjo savo piliečius išlikti budriems naudojantis viešuoju transportu ar lankantis turistų pamėgtose vietose.

Praeitą savaitę žvalgybos šaltiniai įspėjo apie išpuolių, primenančių 2008 metų įvykius Mumbajuje, pavojų. Kaip galimus teroristų taikinius pareigūnai įvardijo objektus Prancūzijoje, Vokietijoje ir Didžiojoje Britanijoje.

JAV valstybės departamentas sekmadienį pranešė, kad prieš oficialius ir privačius JAV piliečių interesus gali būti panaudota „įvairių ginklų ir priemonių“.

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministerija taip pat patvirtino, jog Prancūzijoje ir Vokietijoje išaugo teroristinių išpuolių tikimybė.

Per spaudos konferenciją Berlyne Vokietijos vidaus reikalų ministras Thomas de Maiziere'is sakė, kad šiuo metu neturi jokių konkrečių įrodymų dėl gresiančių išpuolių ir pareiškė, kad „šią akimirką kelti panikos nėra reikalo“. Anot ministro, Berlynas apie galimus „Al Qaeda“ išpuolius, apie kuriuos imta kalbėti tik dabar, žinojo nuo 2009 metų pradžios.

REKLAMA

Kaip žurnalistams sakė Vokietijos vidaus reikalų ministras, Vokietijos pareigūnai nuolat išlieka budrūs dėl „didelio galimo tiksliai neįvardinto pavojaus“.

Prancūzijos pareigūnai, kurie praeitą mėnesį šalyje padidino teroristinių išpuolių pavojaus lygį, teigia, kad kol kas pačio didžiausio pavojaus skelbti nėra reikalo.

Italijos vidaus reikalų ministras Roberto Maroni sakė, kad teroro pavojaus lygmuo šalyje išlieka didelis ir patikino, jog saugumo pareigūnai atidžiai stebi situaciją.

Susiję straipsniai:

„Vokiečių kovotojai“ nužudyti bepiločių lėktuvų atakoje Pakistane

JAV turistai įspėjami apie teroro išpuolių grėsmę Europoje

Iš Eifelio bokšto Paryžiuje vėl evakuoti žmonės dėl bombos grėsmės


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų