Šaudynių aukų Orlando gėjų klube padaugėjo iki 50, atsakomybę prisiėmė Islamo valstybė vėl atnaujintas

Per kruvinas šaudynes viename Floridos gėjų klube, kurios kilo, kai sekmadienį paryčiais jame ėmė šaudyti automatu ir pistoletu ginkluotas vyras, mažiausiai 50 žmonių žuvo, o dar 53 buvo sužeisti, pranešė teisėsaugos pareigūnai. Skelbiama, kad įtariamasis yra Omaras Mateenas, o už šį išpuolį atsakomybę prisiėmė „Islamo valstybė“. 

Pats ginkluotas užpuolikas, įsiveržęs į naktinį klubą Orlando mieste ir sukėlęs vienas didžiausių šaudynių per JAV istoriją, galiausiai buvo nukautas per policijos specialiųjų pajėgų šturmą.

„Patikrinome pastatą, ir aš su dideliu liūdesiu pranešu, kad yra ne dvidešimt, o penkiasdešimt aukų, neskaitant užpuoliko“, – Orlando meras Buddy Dyeris (Badis Dajeris) sakė per spaudos konferenciją.

„Dar 53 žmonės hospitalizuoti“, – pridūrė jis.

Remdamasi teisėsaugos šaltiniais JAV televizija „CBS News“ nurodė, kad ilgiau negu tris valandas trukusį chaosą sukėlęs šaulys buvo Omaras Mateenas (Omaras Matinas), gimęs afganų šeimoje 1986 metais ir gyvenęs Port Sent Lusio mieste Floridoje.

REKLAMA

Policija užpuoliko tapatybės oficialiai dar neatskleidė.

Aiškinsis „visais kampais“

„CBS News“ nurodė, kad pareigūnai dabar aiškinasi, ar šis vyras, kuris nebuvo patekęs į teisėsaugos akiratį, buvo kaip nors susijęs su islamo ekstremizmu.

Apie masines šaudynes Orlande buvo informuotas JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama).

Kaip nurodoma prezidento padėjėjas teritorinio saugumo ir kovos su terorizmu reikalams, B.Obama paprašė reguliariai jį informuoti apie vykstantį tyrimą dėl vienų iš didžiausių šaudynių per šalies istoriją ir nurodė federalinei vyriausybei suteikti visą reikalingą pagalbą.

Vienas Federalinio tyrimų biuro (FTB) atstovas sakė, kad šis incidentas kvalifikuotas kaip teroro aktas. Pasak jo, pareigūnai aiškinasi, ar tai vidaus, ar tarptautinio terorizmo išpuolis, taip pat ar šaulys veikė vienas.

Paklaustas, ar esama kokių nors priežasčių manyti, kad šis išpuolis susijęs su islamo ekstremizmu, Federalinio tyrimų biuro (FTB) specialusis agentas Ronas Harperis atsakė, kad tyrėjai šį incidentą aiškinsis „visais kampais“.

„Turime užuominų, kad tas asmuo galbūt prijautė tam tikrai ideologijai, bet tvirtai to negalime pasakyti“, – aiškino agentas.

Kol kas neaišku, ar visas aukas nušovė užpuolikas, ar kai kurie žuvo nuo policijos kulkų per susišaudymą.

Policija anksčiau savo „Twitter“ pranešime nurodė, kad pareigūnai įvykdė „kontroliuojamą sprogdinimą“, šturmuodami klubą „Pulse Orlando“.

„Pulse Orlando“ anksčiau savo „Facebook“ paskyroje parašė: „Visi palikit „Pulse“ ir bėkit tolyn.“

„Tai virto įkaitų drama, – Orlando policijos viršininkas Johnas Mina (Džonas Mina) sakė per spaudos konferenciją. – Apie 5 val. ryto (vietos, 12 val. Lietuvos laiku) buvo priimtas sprendimas gelbėti ten esančius įkaitus.“

J.Mina nurodė, kad užpuolikas turėjo automatą, pistoletą ir kažkokį sprogstamąjį užtaisą.

Policijos vadas pasakojo, kad įtariamasis apie 2 val. vietos laiku, prieš klubo „Pulse Orlando“ darbo pabaigą, skambant trankiai muzikai apšaudė klubo apsaugininką, kuris atsakė ugnimi, po to grįžo į pastatą ir paėmė įkaitų.

REKLAMA

Vėliau policijos specialiųjų pajėgų (SWAT) komanda šturmavo klubą pramušusį sieną ratiniu šarvuotu automobiliu „BearCat“.

J.Mina sakė, kad per specialiųjų pajėgų operaciją buvo išgelbėta apie 30 žmonių.

„Visur telkšojo kraujas“

„Žmonės tiesiog parkrito ant grindų. Spėju, kad šaulys šaudė į lubas, nes matėsi krintantys šviestuvų stiklai“, – klubo lankytojas Ricardo Negronas (Rikardas Negronas) pasakojo televizijai „Sky News“.

Jis sakė girdėjęs „nesiliaujantį šaudymą“, kuris tikriausiai truko trumpiau negu minutę, nors tas laikas atrodė daug ilgesnis.

„Šaudymas trumpam liovėsi, o kai kurie iš mūsų atsistojo ir nubėgo į galą“, – pridūrė R.Negronas.

Incidento liudininkas Christopheris Hansonas (Kristoferis Hansonas) pasakojo girdėjęs „garsų tratėjimą, panašų į šūvius“.

„Iš tikrųjų nemačiau jokių šaudžiusių žmonių. Mačiau tik krintančius kūnus, kai užsisakinėjau gėrimą prie baro, – jis aiškino televizijai CNN. – Parkritau. Šliaužiau į lauką. Žmonės mėgino pabėgti per galinį išėjimą. Žinau, kad kai parkritau ant žemės, ropojau ir susitrenkiau alkūnes bei kelius.“

Vyras pridūrė, kad „visur telkšojo kraujas“.

Mina Justice (Mina Džastis) sekmadienį paryčiais buvo prie to klubo, mėgindama susisiekti su savo 30-mečiu sūnumi Eddie (Edžiu), kuris parašė jai žinutę, kad prasidėjo šaudynės ir paprašė iškviesti policiją.

Moteris sakė, kad jos sūnus kartu su kitais klubo lankytojais pasislėpė tualete. Vėliau jis atsiuntė žinutę: „Jis ateina.“

„Kitoje žinutėje sakoma: „Jis mus rado, jis čia, su mumis“, – sakė Mina. – Tai buvo mūsų paskutinis pokalbis.“

„Muzika nutilo“

Tuo tarpu Jonas Alamo (Džonas Alamas) pasakojo buvęs viename iš klubo galinių kambarių, kai į klubą įžengė ginkluotas vyras.

„Išgirdau 20, 40, 50 šūvių, – sakė J.Alamo. – Muzika nutilo.“

Klubo lankytojas Robas Rickas (Robas Rikas) pridūrė, kad viskas prasidėjo apie 2 val. ryto, prieš pat klubui užsidarant.

„Visi gėrė paskutiniuosius gurkšnelius“, – sakė jis.

Pasak jo, kai pasigirdo šūviai, klube buvo per 100 žmonių, o jis nušliaužė didžėjaus būdelės link. Klubo apsaugininkas išspyrė pertvarą tarp klubo salės ir tarnybinės zonos, todėl dalis žmonių sugebėjo pabėgti per užpakalines duris.

REKLAMA

Savo tinklalapyje naktinis klubas „Pulse“ reklamuojasi kaip „karščiausias Orlando gėjų baras“.


Rašyti komentarą...
M
Margo
2016-06-12 18:41:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
o man taves..
Atsakyti
-2

I
Idomautojas
2016-06-12 22:26:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Grazulis ploja, pediku irstva praretino, manau daugiau dziaugiasi nei uzjaucia.
Atsakyti
-2

N
Normali šikna
2016-06-12 15:27:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gaila šaulio :(
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų