Londonas nusprendė išsiųsti 23 rusų diplomatus ir įšaldyti aukšto lygio kontaktus su Maskva reaguodamas į praėjusią savaitę įvykdytą buvusio rusų šnipo Sergejaus Skripalio ir jo dukters Julijos apnuodijimą nervus paralyžiuojančia medžiaga.
„Theresa May apnuodijo Londono ir Maskvos santykius“, – skelbė antraštė pirmajame laikraščio „Nezavisimaja Gazeta“ puslapyje.
Verslo dienraštis „Kommersant“ kaltino Britaniją, esą ji ieško „toksiškų atsakymų“.
„Krizė Maskvos ir Londono santykiuose pasiekė naują viršūnę“, – rašo jis.
Th. May „pamėgino apkaltinti Rusiją už visas pasaulio nuodėmes“, rašo prokremliškas bulvarinis laikraštis „Komsomolskaja Pravda“.
„Izvestija“, dar vienas Kremliui lojalus dienraštis, rašo, kad Rusija į Londono sprendimą išsiųsti diplomatus duos „mažų mažiausiai simetrišką atsaką“, t. y., lieps palikti šalį tokiam pačiam skaičiui britų diplomatų.
Tačiau „Rusijos reakcija gali būti ir platesnio masto“, rašo dienraštis, remdamasis neįvardytais diplomatiniais šaltiniais.
„Palaukite atsakymo“, – skelbia straipsnio antraštė šiame dienraštyje.
„Tariamai prasidėjęs atšilimas santykiuose su Londono virto ilgalaike šalna“, – konstatuoja populiarus dienraštis „Moskovskij komsomolec“.
Jo nuomone, „Rusija gali nenulenkdama galvos visa tai pakelti“.
Kovo 4 dieną buvęs Rusijos karinės žvalgybos agentūros GRU pulkininkas S. Skripalis ir jo dukra Julija buvo rasti be sąmonės ant suoliuko šalia vieno prekybos centro Anglijos pietvakariniame Solsberio mieste.
Nustatyta, kad jie buvo apnuodyti kovine nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“ („Naujokas“), sukurta Sovietų Sąjungoje.
Trečiadienį Th. May parlamente paskelbė apie atsakomąsias priemones – diplomatų išsiuntimą ir aukšto lygio kontaktų su Maskva įšaldymą.
Rusijos užsienio reikalų ministerija pasmerkė šias priemones kaip „precedento neturinčią šiurkščią provokaciją“ ir pažadėjo imtis atsakomųjų veiksmų.