Rusijos Federacijos Taryba pritarė pedofilų kastracijai

Rusijos Federacijos Taryba – aukštieji parlamento rūmai – trečiadienį patvirtino įstatymo projektą, kuriame reglamentuojama laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė ir cheminė recidyvistų pedofilų kastracija, praneša „RIA Novosti“.

Kremlius spalį pateikė įstatymo projektą, kuriame sugriežtintos bausmės už daugumą seksualinių nusikaltimų rūšių. Iki šiol vyko daug diskusijų ir svarstymų dėl šio įstatymo.

Daugiausia buvo diskutuojama apie pirmą kartą Rusijoje pasiūlytą naujovę – cheminę kastraciją. Įstatymo projekte nurodoma tiesiog „privaloma cheminė kastracija“ nepateikiant jokių detalių, tačiau projektą rengę specialistai teigė, jog tai reiškia ir cheminę kastraciją, ir psichiatrinį gydymą vaistais.

Nusikaltėliai, padarę kitus seksualinius nusikaltimus, turės pasirinkimą. Norėdami, kad juos paleistų lygtinai, jie turės sutikti su chemine kastracija, rašoma projekte. Po lygtinio paleidimo asmenims, išsisukinėjantiems nuo „privalomo medicininio gydymo“, bus skirta vienerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Vaikų teisių ombudsmenas Pavelas Astachovas teigė 2010-aisiais, kad 98 proc. jau teistų pedofilų po paleidimo į laisvę vėl nusikalsta, tačiau tų nusikaltėlių, kuriems buvo atlikta cheminė kastracija, skaičius siekia tik 3 proc.

Privaloma kastracija būtų taikoma mažesnių nei 14 metų vaikų tvirkintojams.

Įstatymo projekte už masinį nepilnamečio prievartavimą pateikta maksimali bausmė – laisvės atėmimas iki gyvos galvos. Šiuo metu už šį nusikaltimą skiriama dešimties metų kalėjimo bausmė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų