Rusijoje statomos neįprastos saugyklos: ruošiamasi branduoliniam smūgiui

„Zenit Arena“, milžiniško, pusiau įrengto stadiono Sankt Peterburge, vadybininkai praėjusią savaitę gavo laišką iš Ypatingųjų situacijų ministerijos su reikalavimu, kad šie nedelsiant sukurtų patalpas personalui slėpti karo metu,“ – rašo Ana Nemcova „The Daily Beast“.

18

Ruoškitės karui

Stadionas, kuris yra statomas visiškai taikiam ir „nepainioti su politika“ renginiui – Pasaulio futbolo čempionatui 2018, yra užmiestyje, tačiau laiške yra nurodoma, kad branduolinio išpuolio atveju jis atsidurs potencialioje „karinių veiksmų griovimų ir branduolinio užterštumo zonoje“.

(18 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Požeminės saugyklos Maskvoje

Paskutinį sykį rusai iš valdžios panašius pareiškimus apie potencialią visuotinę mobilizaciją ir galimą branduolinę ataką prieš 20 metų, ir viskas atrodė visiškai nerealu. Dabar, atrodo, kad Kremlius nejuokauja. Beveik 40 mln. žmonių dalyvavo civilinės gynybos treniruotėse visoje šalyje praėjusią savaitę. Mokymų metu buvo dėstoma ir tai, kaip elgtis ir kur slėptis branduolinio karo atveju.

Didžiausia krizė per 20 metų

„Tai pati rimčiausia įtempta situacija santykiuose tarp Maskvos ir Vašingtono per dešimtmečius, – pareiškė Visuomenės Rūmų atstovas Sergejus Markovas. – Karas gali prasidėti net ir iki lapkritį vyksiančių rinkimų JAV“.

„Asmeniškai aš planuoju sukaupti 200 mėsos konservų, kad pasiruoščiau galima karinei krizei, – pareiškė S. Markovas „The Daily Beast“, – ir visiems rekomenduoju daryti tą patį“.

Rusijos Dūmos deputatas Vadimas Denginas išreiškė viltį, kad karo JAV nebus. „Aš nesuprantu, kodėl Vakarai paprasčiausiai negali mūsų palikti ramybėje, leisdami mums egzistuoti, – pareiškė politikas. – Amerikiečiai turėtų suprasti, kad jų vaikai taip pat ieškos prieglobsčio, jeigu jie rimtai išdrįstų pulti Rusiją“.

 


Rašyti komentarą...
z
zbignevas
2016-10-19 13:16:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
RUSAI VISAIS LAIKAIS STATE SAUGYKLAS. PRISIMINKIM SSSR GYVAVIMO LAIKUS BUVO STIPRI CIVILINE GYNYBA TAI NE MERDEJANCIOJ LIETUVOJ. :)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų