Rusija vėl provokuoja Gruziją

Tbilisis griežtai kritikuoja antradienį prasidėsiantį Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo vizitą Gruzijos separatistiniame Abchazijos regione ir sako, kad ši kelionė pažeis tarptautinius įstatymus.

Gruzijos užsienio reikalų ministras Michailas Džanelidzė žurnalistams sakė, kad šis vizitas yra „provokuojantis žingsnis“.

„Tarptautinė bendruomenė vienareikšmiškai palaiko Gruzijos suverenumą ir teritorinį vientisumą. Rusijos užsienio reikalų ministerijos vadovo vizitu Abchazijoje ignoruojamos tarptautinės normos ir principai“, – pabrėžė jis.

Maskvos remiama Abchazija ir Pietų Osetija su Tbilisio centrine vyriausybe konfliktavo nuo praeito amžiaus 10-o dešimtmečio ir buvo faktiškai jai nepavaldžios. Daug metų didėjusi įtampa 2008-ųjų rugpjūtį prasiveržė trumpu, bet intensyviu Rusijos ir Gruzijos karu, po kurio Maskva pripažino abiejų separatistinių teritorijų nepriklausomybę.

Gruzijos premjero ypatingasis atstovas ryšiams su Rusija Zurabas Abašidzė antradienį žurnalistams sakė, kad S.Lavrovo vizitas Abchazijoje bus „šiurkštus kėsinimasis į Gruzijos suverenumą“.

REKLAMA

„Panašius vizitus Abchazijoje ponas Lavrovas surengė 2008, 2009 ir 2011 metais. Pastaruoju metu Rusija taip pat atliko kitų destruktyvių žingsnių Gruzijos atžvilgiu. Visa tai yra šiurkštus tarptautinės teisės pažeidimas. Taip šiuos žingsnius vertina tarptautinė bendruomenė“, – sakė Z.Abašidzė.

S.Lavrovas antradienį planuoja aptarti su Abchazijos vadovais galimybes bendradarbiauti saugumo srityje, taip pat diskutuoti apie regione besiklostančią padėtį ir Gruzijos siekį tapti NATO nare.

„Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Sergejus Lavrovas balandžio 18-ąją atvyks į Abchaziją dviejų dienų darbo vizito“, – sakoma Abchazijos prezidentūros pranešime. Taip pat nurodoma, kad S.Lavrovas dalyvaus Rusijos atstovybės Suchumyje naujojo komplekso atidarymo ceremonijoje.

Trečiadienį vyks S.Lavrovo derybos su regiono prezidentu Rauliu Chadžimba ir užsienio reikalų ministru Dauru Kove.

Gruzija nepripažįsta Abchazijos ir Pietų Osetijos nepriklausomybės ir tebelaiko šiuos regionus savo teritorijomis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų