• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusija šeštadienį kritikavo Vakarus dėl naujų sankcijų Baltarusijai, įvestų dėl migracijos krizės prie jos sienų su Europos Sąjungos šalimis.

Rusija šeštadienį kritikavo Vakarus dėl naujų sankcijų Baltarusijai, įvestų dėl migracijos krizės prie jos sienų su Europos Sąjungos šalimis.

REKLAMA

Jungtinės Valstijos, Kanada, Didžioji Britanija ir Europos Sąjunga ketvirtadienį išplėtė sankcijas Baltarusijai, įvesdamos suvaržymus kai kuriems vyriausybės veikėjams ir juridiniams subjektams už žmogaus teisių pažeidimus ir paramą „migrantų kontrabandai“. Tarp sankcijų sąraše naujai atsidūrusių fizinių ir juridinių asmenų yra Baltarusijos autoritarinio lyderio Aliaksandro Lukašenkos šeimos narių, saugumo pareigūnų, žiniasklaidos atstovų ir kelionių firmų.

„Griežtai smerkiame naujas varžomąsias priemones Baltarusijai“, – sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova. Pasak jos, sankcijos yra „iš esmės nežmoniškos, nes neigiamai paveiks paprastus Baltarusijos piliečius“.

REKLAMA
REKLAMA

„Sankcijos Baltarusijai turi aiškų politinį atspalvį ir yra dar vienas kišimosi į suverenios valstybės vidaus reikalus pavyzdys. Jų autoriai... aiškiai siekia sužlugdyti [Baltarusijos ekonomiką], sumažinti baltarusių liaudies gyvenimo lygį, tuo pačiu bandydami sudaryti sąlygas eilinei „spalvotajai revoliucijai“, – sakoma M. Zacharovos komentare ministerijos interneto svetainėje.

REKLAMA

Vakarų vyriausybės kaltina A. Lukašenką priviliojus migrantų į savo šalį, kad sukeltų krizę prie ES rytinių sienų, keršijant už ankstesnes bloko sankcijas Baltarusijai dėl represijų prieš opoziciją. Šie Minsko veiksmai smerkiami kaip hibridinė agresija.

Minskas kaltinimus griežtai atmeta.

Pastaraisiais mėnesiais tūkstančiai migrantų iš Vidurinių Rytų atvyko į Baltarusiją, tikėdamiesi per šią šalį patekti į Europos Sąjungą, kirtę Lietuvos, Latvijos arba Lenkijos sienas.

REKLAMA
REKLAMA

Praeitą mėnesį apie 2 000 žmonių spaudžiant šalčiui buvo susitelkę improvizuotoje stovykloje prie sienos, bet galiausiai baltarusių pareigūnai šiuo žmones perkėlė į vieną logistikos centrą.

Lenkijos žiniasklaida praneša, kad nuo krizės pradžios vasarą abipus sienos gyvybės neteko mažiausiai 12 migrantų.

Vis dėlto pastarosiomis savaitėmis, po Europos pareigūnų ir Baltarusijos diskusijų, krizė aprimo, šimtai migrantų buvo išskraidinti namo.

Minsko oro uostas šeštadienį pranešė, kad į Iraką išskrido dar vienas lėktuvas su daugiau kaip 400 keleivių. Nuo lapkričio vidurio iš Baltarusijos repatrijuota 2,7 tūkst. irakiečių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų