Praūžus audrai, po nuošliaužomis ieškoma kelių dešimčių dingusiųjų

Rytų Filipinuose praūžus smarkiai audrai, sukėlusiai potvynių ir purvo nuošliaužų, gelbėtojai ieško daugiau kaip 30 dingusių žmonių, pirmadienį pranešė pareigūnai.

Salyne siaučianti atogrąžų audra „Kai-Tak“ pirmadienį slinko vakarų kryptimi. Savaitgalį stichija pasiglemžė mažiausiai 28 gyvybes, pranešė nelaimių ir pavojaus mažinimo bei valdymo agentūra.

Daugiausiai žmonių žuvo Bilirano provincijoje, smarkiausiai nukentėjusioje nuo nuošliaužų.

Nelaimę išgyvenusiųjų ieškantys gelbėtojai nebuvo nusiteikę optimistiškai.

„Turime prielaidą, kad dingusieji jau yra mirę“, – naujienų agentūrai AFP sakė provincijos nelaimių ir pavojaus mažinimo bei valdymo agentūros pareigūnas Sofronio Dacillo (Sofronijus Dasiljas).

Per 140 tūkst. gyventojų turinčioje Bilirano saloje, smarkiai priklausomoje nuo žemės ūkio, savaitgalį taip pat buvo padaryta didelė žala keliams, tiltams ir elektros sistemai.

Elektros tiekimas veikiausiai nebus atkurtas iki pat trečiadienio, nurodė S. Dacillo.

„Atrodė, lyg per dieną Bilirane iškrito dviejų mėnesių lietaus kiekis. Dėl to dirvožemis labai suminkštėjo, ir todėl sugriuvo labai daug tiltų“, – sakė Filipinų prezidento Rodrigo Duterte (Rodrigo Dutertės) atstovas Harry Roque (Haris Rokė).

REKLAMA

Vėliau pirmadienį Bilirane lankysis šalies vadovas, kuris nori įvertinti padarytus nuostolius ir gelbėtojų darbą, nurodė jis.

„Kai-Tak“ nešamas vėjas nėra labai stiprus, tačiau lėtai slinkdama per centrines salas stichija atnešė smarkių liūčių, kurios sukėlė potvynius didžiulėse teritorijose.

Dauguma salų, kuriose dabar siaučia „Kai-Tak“, 2013-aisiais nukentėjo nuo taifūno „Haiyan“, per kurį žuvo ar dingo 7 350 žmonių ir buvo sugriauti ištisi miesteliai.

Socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtame vaizdo įraše provincijos gubernatorius Gerardo Espina (Žerardas Espina) sakė, kad bendruomenėms trūksta kuro ir vandens, o per audrą sugriuvus daugybei svarbių tiltų nebeįmanoma į regioną pristatyti trūkstamų dalykų.

„Iš visų audrų, siautusių Bilirane, šią galime vadinti blogiausia“, – sakė jis.

Pirmadienį „Kai-Tak“ nešamo vėjo gūsių greitis siekė 90 km per valandą. Audra slinko per centrines šalies salas vakarų kryptimi apie 18 km per val. greičiu, nurodė Filipinų meteorologijos biuras.

Meteorologai tikisi, kad audra pasitrauks iš Filipinų antradienį.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų