naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kalėdų dieną Filipinuose kilę potvyniai privertė iš namų evakuotis beveik 46 000 žmonių, pirmadienį pranešė civilinės gynybos pareigūnai.

Kalėdų dieną Filipinuose kilę potvyniai privertė iš namų evakuotis beveik 46 000 žmonių, pirmadienį pranešė civilinės gynybos pareigūnai.

REKLAMA

Po stipraus sezoninio lietaus pietiniuose ir rytiniuose šalies regionuose žuvo aštuoni žmonės, o dar 19 dingo be žinios, teigiama atnaujintame pranešime.

Sekmadienį pietinę šalies dalį užklupo potvynis, kuris aptemdė katalikų daugumos tautos svarbiausios šventės iškilmes.

„Kai kuriose vietovėse vanduo pakilo aukščiau krūtinės, bet šiandien liūtys liovėsi“, – civilinės gynybos darbuotojas Robinsonas Lacre (Robinsonas Leikras) sakė naujienų agentūrai AFP telefonu iš Chingoogo miesto, kuriame buvo 33 000 iš 45 700 žmonių, evakuotų iš savo namų.

Pakrančių apsauga teigė, kad per patį potvynio įkarštį pietiniame Osamiso mieste ir netoliese esančiame Klarino miestelyje išgelbėjo daugiau kaip 20 šeimų.

REKLAMA

Pakrančių apsaugos tarnybos paskelbtose nuotraukose matyti, kaip gelbėtojai, apsirengę oranžiniais drabužiais, glaudžia mažamečius vaikus, naktį ištrauktus iš namų juosmens lygio potvynio vandenyje.

REKLAMA

Netoliese esančiuose pietiniuose Chimeneso ir Tudelos miesteliuose buvo pranešta apie keturias mirtis, iš jų trys nuskendo.

Pakrančių apsaugos tarnyba taip pat nurodė, kad Kalėdų dieną prie centrinės Leitės salos krantų stiprus vėjas ir didelės bangos paskandino žvejų laivą. Du įgulos nariai žuvo, o dar šeši buvo išgelbėti.

Dar du žmonės, įskaitant mažą mergaitę, nuskendo rytiniuose Libmanano ir Tinambako miesteliuose, kai prieš Kalėdas juos užklupo potvyniai, teigė civilinės gynybos tarnyba.

REKLAMA

19 žmonių tebėra dingę be žinios, dauguma jų – Ramiojo vandenyno pakrantės žvejai, kurie išplaukė į jūrą nepaisydami sudėtingų sąlygų, likus kelioms dienoms iki Kalėdų.

Orai pablogėjo, nelaimių ištiktai 110 mln. gyventojų šaliai ruošiantis ilgosioms Kalėdų atostogoms.

Milijonai žmonių šiuo laikotarpiu keliauja į gimtuosius miestus susitikti su šeima.

Filipinai priskiriami prie labiausiai klimato kaitos poveikio pažeidžiamų šalių.

Mokslininkai yra perspėję, kad šylant pasauliui audros tampa vis galingesnės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų