Po žinios Šiaurės Korėjai, D. Trumpas prabilo apie grėsmę visam pasauliui

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) pirmadienį pareiškė, kad „strateginės kantrybės“ Šiaurės Korėjos atžvilgiu laikai jau baigėsi, o Tokijas išreiškė paramą Vašingtono politikai svarstyti visas įmanomas priemones suvaldyti tą uždarą valstybę.

D. Trumpas yra sakęs, kad Vašingtonas gali svarstyti ne tik diplomatines, bet ir karines priemones siekiant pažaboti Pchenjano branduolines ambicijas.

Šiaurės Korėjos branduolinio ginklavimosi ir balistinių raketų programa yra „grėsmė civilizuotam pasauliui ir tarptautinei taikai bei stabilumui“, žurnalistams sakė antrą dieną Azijoje viešintis JAV vadovas.

Per šią jo kelionę daugiausia dėmesio bus skirta Šiaurės Korėjos krizei.

Japonijoje viešintis D. Trumpas per bendrą spaudos konferenciją su premjeru Shinzo Abe (Šindzu Abe) sakė: „Strateginės kantrybės era baigėsi.“

Sh. Abe savo ruožtu išreiškė paramą šiai karingai D. Trumpo pozicijai. Virš Japonijos teritorijos jau ne kartą skriejo Šiaurės Korėjos raketos, be to, Pchenjanas grasino „paskandinti“ salą jūroje.

REKLAMA

Japonijos premjeras pabrėžė: „Visada palaikome prezidento Trumpo politiką, kad visos priemonės (Šiaurės Korėjos atžvilgiu) yra ant stalo.“

Sh. Abe pranešė, kad Japonija paskelbs naujas sankcijas Pchenjanui ir įšaldys 35 Šiaurės Korėjos kompanijų ir asmenų sąskaitas.

Rugsėjį po šešto Šiaurės Korėjos branduolinio bandymo ir kelių raketų paleidimo naują sankcijų paketą Pchenjanui paskelbė ir Jungtinių Tautų Saugumo Taryba.

Japonijos ministras pirmininkas taip pat sakė, kad šiomis papildomomis priemonėmis siekiama nubausti Šiaurės Korėją dėl jos ginklavimosi programos bei pamėginti išspręsti praėjusio amžiaus 8–9 dešimtmečiais vykdytų civilių pagrobimų problemą.

Šiaurės Korėjos agentai tuo metu pagrobė daugybę paprastų Japonijos piliečių, kad šie mokytų šnipus japonų kalbos ir kultūros.

Vėliau pirmadienį D. Trumpas susitiks su pagyvenusia pora, kurios 13-metę dukrą, ėjusią iš mokyklos namo, prieš keturis dešimtmečius pagrobė Šiaurės Korėjos agentai.

JAV prezidentas šį diplomatijos maratoną pradėjo Korėjos pusiasalyje tvyrant didelei įtampai. Jungtinės Valstijos pastarosiomis savaitėmis pasiuntė savo strateginius bombonešius praskristi virš Pietų Korėjos; taip pat baiminamasi, kad Pchenjanas gali surengti naują raketos bandymą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų