naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paviešintos pirmosios Baltarusijos karinio aerodromo Mačuliškiuose nuotraukos po sekmadienio popietę jame įvykusių sprogimų.

Paviešintos pirmosios Baltarusijos karinio aerodromo Mačuliškiuose nuotraukos po sekmadienio popietę jame įvykusių sprogimų.

REKLAMA

Nuotraukomis socialiniuose tinkluose pasidalijo CNN žurnalistas Gianluca Mezzofiore, rašo UNIAN.

Nuotraukose užfiksuotas aerodromo kilimo ir tūpimo takas, nuotraukos padarytos vasario 28-ąją „Maxar“ palydovo.

Kaip pažymi ukrainiečių naujienų agentūra, palyginus kelias nuotraukas, panašu, kad Rusijos lėktuvas A-50 buvo perdislokuotas.

Primename, kad sekmadienio popietę Baltarusijos kariniame aerodrome Mačuliškiuose pasigirdo sprogimai ir tuomet buvo pranešta apie apgadintą Rusijos lėktuvą. Aiškėja, kad tai galėjo būti vietinių partizanų darbas.

Apie tai pranešė prieš Aliaksandro Lukašenkos režimą nusistačiusių buvusių jėgos struktūrų pareigūnų grupės BYPOL vadovas Aliaksandras Azarovas. Jis vietos žiniasklaidai patvirtino, kad išpuolį baltarusių aerodrome surengė Baltarusijos partizanai.

REKLAMA

Komentare „Belsat“ A. Azarovas teigė, kad Rusijos lėktuvas A-50 buvo užpultas iš oro. Ataką, pasitelkdami bepiločius orlaivius, įvykdė plano „Pergalė“ dalyviai. Anot A. Azarovo, partizanai atakai ruošėsi kelis mėnesius.

REKLAMA

„Tai buvo dronai. Operacijos dalyviai baltarusiai, plano „Pobeda“ dalyviai, dabar jie saugūs už šalies ribų. Visi išsiskirstė, tegul dabar ieško vėjo laukuose“, – sakė A. Azarovas.

Tuo metu baltarusių stebėjimo grupė „Belaruski Hajun“ teigia, kad ataka įvykdyta pasitelkus du bepiločius orlaivius.

Anot BYPOL, dėl dviejų sprogimų prie Rusijos aviacijos ir kosmoso pajėgų AWACS lėktuvo A-50 buvo apgadinta priekinė ir centrinė orlaivio dalys, aviacijos elektronika ir radaro antena.

Šis orlaivis į Baltarusiją atvyko 2023 metų sausio 3 dieną ir šalyje išbuvo 54 dienas, atlikdamas 12 skrydžių. Pasak „Belaruski Hajun“, tokio lėktuvo kaina siekia 330 mln. JAV dolerių (313 mln. eurų).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų