tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prancūzas, įtariamas trijų žmonių nužudymu per „rasistinį“ išpuolį kurdų kultūros centre Paryžiuje, buvo perkeltas į psichiatrijos skyrių, pranešė prokurorai, o Prancūzijos sostinėje įvyko policijos ir demonstrantų susirėmimai.

Prokurorai sakė, kad 69 metų baltaodis įtariamasis šeštadienį dėl sveikatos būklės buvo išvežtas iš areštinės ir nugabentas į policijos psichiatrijos įstaigą.

Penktadienį kultūros centre ir netoliese esančioje kirpykloje nuaidėję šūviai sukėlė paniką šurmuliuojančiame 10-ajame miesto rajone, kuriame įsikūrę parduotuvės ir restoranai bei gyvena daug kurdų.

Per išpuolį, kurį, kaip įtariamasis sakė tyrėjams, įvykdė dėl to, kad yra „rasistas“, buvo sužeisti dar trys žmonės, teigė su tyrimu susipažinęs šaltinis.

REKLAMA

Paryžiaus prokurorė teigė, kad šeštadienio popietę gydytojas patikrino įtariamojo sveikatą ir nusprendė, kad ji „nesuderinama su kardomąja priemone areštu“.

REKLAMA

Prokurorė pridūrė, kad vyrui buvo panaikinta kardomoji priemonė ir jis buvo nuvežtas į policijos psichiatrijos skyrių, kol bus apklaustas pas ikiteisminio tyrimo teisėją. Tyrimas tęsiamas.

Šis šaudymas atgaivino trijų neišaiškintų 2013 metais įvykdytų kurdų nužudymų, dėl kurių daugelis kaltina Turkiją, traumą.

Daugelis kurdų bendruomenės narių išreiškė pyktį Prancūzijos saugumo tarnyboms, sakydami, kad jos padarė per mažai, kad užkirstų kelią šaudymui.

REKLAMA

Šeštadienį įsiutę demonstrantai jau antrą dieną iš eilės susirėmė su policija Paryžiaus centre po aukoms pagerbti skirto mitingo.

Sostinės policijos viršininkas Laurent'as Nunezas  televizijos kanalui BFM sakė, kad per neramumus buvo sužeistas 31 pareigūnas ir vienas protestuotojas, o 11 žmonių buvo suimti, „daugiausia dėl žalos padarymo“.

Anksčiau šeštadienį Paryžiaus prokurorė 24 valandoms pratęsė įtariamojo sulaikymo terminą ir pateikė papildomą kaltinimą dėl „rasistinių motyvų“.

REKLAMA
REKLAMA

Jis jau buvo sulaikytas dėl įtarimų nužudymu, pasikėsinimu nužudyti, ginkluotu smurtu ir ginklus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimu.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pareiškė, kad kurdai Prancūzijoje tapo „bjauraus išpuolio taikiniu“, ir nurodė L. Nunezui šeštadienį susitikti su kurdų bendruomenės lyderiais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų