Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pakistano moksleivė Malala Yousafzai (Malalaq Jusafzai), kuriai Talibano kovotojai už tai, kad ji kovojo už mergaičių teisę į mokslą, šovė į galvą 2012 metais, šį penktadienį pasakė esanti pagerbta pasirinkimo suteikti jai Nobelio premiją.

REKLAMA

„Jaučiuosi esanti pagerbta tuo, kad esu išrinkta Nobelio (premijos) laureate“, – pasakė ji Birmingame, Anglijoje, kur ji dabar gyvena.

„Aš didžiuojuosi, kad esu pirmoji pakistanietė ir pirmoji jauna moteris, ar pirmasis jaunas asmuo, pelnęs šį apdovanojimą“, – sakė M.Yousafzai.

Septyniolikmetė Nobelio taikos premijos laimėtoja pasakė, kad šį apdovanojimą skirsianti „neturintiems balso“.

REKLAMA
REKLAMA

„Šis apdovanojimas yra visiems vaikams, kurie neturi balso, kurių balsai privalo būti girdimi“, – pabrėžė M.Yousafzai.

Mergina taip pat pakvietė Indijos ir Pakistano ministrus pirmininkus atvykti į premijos įteikimo ceremoniją, kurioje ji dalyvaus kartu

su Indijos vaikų teisių aktyvistu Kailashu Satyarthi (Kailašu Satjarthiu), su kuriuo ji pasidalijo šį prestižinį apdovanojimą.

„Aš asmeniškai prašau abiejų – gerbiamo ministro pirmininko Narendros Modžio ir gerbiamo ministro pirmininko Nawazo Sharifo (Navazo Šarifo) – prisidėti prie mūsų“, – pasakė ji.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų