Netoli vėliausios žinomos dingusio Argentinos povandeninio laivo vietos girdėtas „sprogimas“

Netoli vėliausios žinomos Atlanto vandenyne dingusio Argentinos povandeninio laivo „ARA San Juan“ buvimo vietos buvo girdėti neįprastas garsas, „panašus į sprogimą“, ketvirtadienį pranešė šalies karinis jūrų laivynas.

„Anomalus, vienkartinis, trumpas, smarkus ir nebranduolinis įvykis, atitinkantis sprogimą“ buvo užfiksuotas netrukus po vėliausio ryšio seanso su povandeniniu laivu ir jo 44 įgulos nariais, per spaudos konferenciją Buenos Airėse sakė karinio jūrų laivyno atstovas kapitonas Enrique Baldi (Enrikė Baldis).

Argentina tvirtina, kad nėra jokių įrodymų, jog prieš dingusį povandeninį laivą būtų surengta ataka.

„San Juan“ dingo prieš savaitę trečiadienį, plaukdamas iš pietinio Ušuajos uosto, esančio netoli piečiausio Pietų Amerikos taško, į savo bazę Mar del Platoje, esančioje maždaug už 400 km į pietryčius nuo Buenos Airių.

Argentinos laivyno ir trečiųjų šalių ekspertai baiminasi, kad tuo atveju, jeigu laivas yra nugrimzdęs, bet neapgadintas, deguonies atsargų jo viduje pakaks tik 7-10 dienų. Tarnybos nežino, ar laivas buvo išniręs į paviršių papildyti deguonies atsargų ir pakrauti akumuliatorių – šie veiksniai skaičiavimus gali smarkiai pakeisti.

REKLAMA

„San Juan“ yra vienas iš trijų Argentinos laivyno povandeninių laivų. 65 metrų ilgio laivas pastatytas 1983-aisiais Vokietijoje, „Thyssen Nordseewerke“ statykloje. 2007–2014 metais jis buvo remontuojamas, ir jo eksploatavimas pratęstas 30 metų.

Jis turėjo pirmadienį atplaukti į laivyno bazę Mar del Platoje.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų