Neįprastas įvykis Kanadoje: pavogti 15 mln. pacientų tyrimų duomenys

Kanados privačių duomenų apsaugos tarnybos pradėjo tyrimą dėl kibernetinio saugumo incidento, vienai medicinos tyrimų laboratorijai antradienį pranešus apie galimą iki 15 mln. kanadiečių pacientų – tai yra, beveik pusės šalies gyventojų – duomenų vagystę.

Laboratorija „LifeLabs“, visoje Kanadoje atliekanti kraujo ir kitus tyrimus, savo laiške klientams rašo, kad jų vardai, kontaktinė informacija, sveikatos priežiūros kortelių numeriai ir laboratorinių tyrimų rezultatai galėjo būti pavogti per lapkričio pradžioje surengtą kibernetinį įsilaužimą į jos kompiuterius.

Dauguma paveiktų asmenų yra Ontarijo arba Britų Kolumbijos gyventojai.

Bendrovė pridūrė sumokėjusi neįvardytą sumą įsilaužėliams, kad susigrąžintų duomenis, taip pat pasitelkusi kibernetinio saugumo ekspertų, kad izoliuotų ir apsaugotų paveiktus kompiuterius bei nustatytų įsilaužimo mastą.

„Norime pabrėžti, kad šiuo metu mūsų kibernetinės saugos bendrovės informavo, jog su šia kibernetine ataka susijusi grėsmė mūsų klientams yra maža“, – sakoma bendrovės pranešime.

„LifeLabs“ pridūrė, kad jos saugumo konsultantai „nematė jokių klientų duomenų paviešinimų, atlikdami savo tyrimus, įskaitant „tamsiojo interneto“ ir kitų tinklalapių stebėseną“.

Ontarijo ir Britų Kolumbijos privačių duomenų apsaugos komisarai Brianas Beamishas ir Michaelas McEvoy sakė atliekantys bendrą tyrimą dėl šio incidento ir pridūrė, kad atakos mastas yra „itin neraminantis“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų