Neatlaikė įtampos: D. Trumpo komandos narį ištiko širdies smūgis

JAV prezidento Donaldo Trumpo pagrindinis ekonomikos patarėjas Larry Kudlow patyrė „labai lengvą“ širdies smūgį ir šiuo metu yra gydomas vienoje karo ligoninėje netoli Vašingtono, vėlai pirmadienį paskelbė prezidentas ir Baltieji rūmai.

Priepuolis ištiko L. Kudlow praėjus vos kelioms dienoms po to, kai šis veikėjas išprovokavo diskusijas, pareiškęs, kad Kanados premjeras Justinas Trudeau „dūrė amerikiečiams į nugarą“ per Otavoje vykusį Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikimą, aptemdytą priešpriešos tarp Vašingtono ir jo sąjungininkų.

„Mūsų didis Larry Kudlow, itin uoliai dirbęs prekybos ir ekonomikos srityse, ką tik patyrė širdies smūgį. Dabar jis Walterio Reedo medicinos centre“, – D. Trumpas parašė prieš pat prasidedant istoriniam susitikimui Singapūre su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu.

Vėliau išplatintame pareiškime Baltieji rūmai apibūdino incidentą kaip „labai lengvą“ širdies smūgį.

„Larry šiuo metu yra geros būklės Walterio Reedo nacionaliniame karo medicinos centre, o jo gydytojai prognozuoja, kad jis visiškai ir greitai atsigaus“, – sakė prezidento rezidencijos atstovė Sarah Sanders.

REKLAMA

70-metė televizijos garsenybė L. Kudlow pakeitė buvusį banko „Goldman Sachs“ prezidentą Gary Cohną (Garį Koną). Pastarasis kovą paliko JAV administraciją, protestuodamas prieš D. Trumpo sprendimą įvesti muitus plieno ir aliuminio importui iš valstybių sąjungininkių.

Dirbdamas televizijoje L. Kudlow tvirtai rėmė prezidento pastangas mažinti mokesčius ir paprastinti verslo reguliavimo sistemą, tačiau atvirai kritikavo D. Trumpo planus įvesti muitus.

Tačiau prisijungęs prie Baltųjų rūmų jis ištikimai vykdo savo viršininko darbotvarkę ir, pavyzdžiui, pareiškė, kad ES turi padaryti „nuolaidų“, jei blokas norėtų išvengti muitų. Be to, jis leido suprasti, kad JAV pasiruošusios pasitraukti iš 1992-aisiais pasirašytos Šiaurės Amerikos laisvosios prekybos prekybos sutarties (NAFTA).

Sekmadienį ekonomikos patarėjas teigė, kad J. Trudeau per G-7 susitikimą „dūrė mums į nugarą“, Kanados lyderiui pareiškus, kad D. Trumpo kalbos apie nacionalinį saugumą teisinant muitų įvedimą yra „kiek užgaulios“ Kanados veteranams.

L. Kudlow balandį buvo pavesta vadovauti Nacionalinei ekonomikos tarybai – 1993-aisiais įsteigtam politiką formuojančiam organui, sudarytam iš aukšto rango pareigūnų ir ekspertų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų