naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Rishi Sunakas patiria vis didesnį spaudimą, į vidaus reikalų sekretorės pareigas vėl paskyręs Suelą Braverman.

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Rishi Sunakas patiria vis didesnį spaudimą, į vidaus reikalų sekretorės pareigas vėl paskyręs Suelą Braverman.

REKLAMA

Keliomis dienomis anksčiau ji atsistatydino iš šio posto dėl saugumo pažeidimo, kai, kaip pranešama, savo asmeniniu elektroniniu paštu vienam parlamento nariui išsiuntė visiškai slaptą dokumentą.

Leiboristė Yvette Cooper sekmadienį pasmerkė S. Braverman pakartotinį paskyrimą į pareigas, pavadindama tokį R. Sunako sprendimą neatsakingu. Ji televizijai „Sky News“ taip pat teigė, jog kyla klausimų dėl galimų kitų S. Braverman saugumo pažeidimų.

„Tai rodo, kokią didžiulę klaidą padarė R. Sunakas, iš naujo paskirdama žmogų, kuris vos prieš šešias dienas dėl saugumo trūkimų pažeidė ministerinį kodeksą“, – sakė Y. Cooper. 

REKLAMA

„Nacionalinis saugumas yra pernelyg svarbus, kad vyktų toks chaosas, sumaištis ir neatsakingas sprendimų priėmimas“, – pridūrė ji.

Savo ruožtu leiboristų lyderis Keiras Starmeris penktadienį ragino atleisti S. Braverman, nes tai „būtų stiprus poelgis“.

REKLAMA

Ekspertų teigimu, S. Braverman atstovauja aršiausiems konservatorių parlamentarams. Ji entuziastingai palaikė planą į Ruandą siųsti nelegaliai į Jungtinę Karalystę atvykstančius migrantus.

Pranešama, kad ji nesutarė su buvusia premjere Liz Truss dėl imigracijos politikos, bet galiausiai pareigas paliko dėl saugumo pažeidimo.

Tuo metu R. Sunakas tvirtina, kad S. Braverman pripažino savo klaidą ir prisiėmė atsakomybę.

Premjero sąjungininkas Michaelas Gove'as, prie Boriso Johnsono ėjęs bendruomenių reikalų sekretoriaus pareigas, gynė S. Braverman, pavadinęs ją „pirmojo rango politike“.

REKLAMA

„Sky News“ jis sakė, kad vidaus reikalų sekretorė „sunkiai dirba, kad užtikrintų didesnį mūsų sienų saugumą ir efektyvesnę policijos veiklą“.

M. Gove'as BBC taip pat teigė, kad, jo supratimu, S. Braverman skubiai ir tinkamai pranešė apie incidentą. Tuo metu britų transliuotojas nurodė matęs politikės elektroninį laišką, kuriame ji rašė gavėjui: „Ar galite ištrinti žinutę ir ją ignoruoti?“

Pasak Gove'o, tokia žinutė yra „įprasta praktika“.

Skandalą šalyje dar labiau pakurstė laikraščio „The Mail on Sunday“ straipsnis, kuriame, cituojant neįvardytus saugumo šaltinius, teigiama, kad į L. Truss asmeninį mobilųjį telefoną įsilaužė „agentai, įtariami dirbant Kremliui“.

Tuo metu britų transliuotojai BBC ir „Sky News“ teigė negalintys patikrinti minėto pranešimo.

Gove'as teigė nežinantis, ar ši istorija yra tiesa, tačiau pabrėžė: „Saugumo klausimus vertiname nepaprastai rimtai.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų