Prancūzijos vadovas Nicolas Sarkozy ketina tęsti kontraversiškas ekonomines reformas nepaisant antrą savaitę šalį besitęsiančių ir šalį sukausčiusių protestų, praneša BBC.
Tuo tarpu antradienį šimtai tūkstančių civilių tarnautojų prisijungė prie protestuojančių transporto ir energetikos sektorių darbuotojų. Ištisas paras trunkantys streikai - didžiausias iššūkis N. Sarkozy nuo gegužės mėnesio, kuomet jis tapo Prancūzijos prezidentu.
N. Sarkozy sakė, jog reformos ir taip yra „pavėluotos“ bei būtinos priimti pasaulyje iškilusius iššūkius. „Mes per ilgai jas atidėliojome. Po tiek daug neryžtingumo ir nesėkmių atėjo metas sustabdyti ekonominį nuosmukį“,- teigė Prancūzijos vadovas.
Dar labiau sutvirtindamas savo abejingą poziciją N. Sarkozy teigė, jog prancūzai išrinkdami prezidentu suteikė jam įgaliojimus vykdyti ekonomines reformas.
„Reformos - mano aiškus pažadas, duotas per rinkimų kampaniją ir prancūzai joms pritarė. Mes nežadame atsitraukti“, - sakė N. Sarkozy.
Kaip buvo rašyta anksčiau, Prancūzijos vyriausybės vertinimais šalies transporto darbuotojams lapkričio 14 d. pradėjus neterminuotą streiką valstybė kasdien patiria maždaug 400 mln. eurų nuostolį. Protestuodami prieš vyriausybės ketinimą panaikinti pensijų lengvatas prie streikuojančių transporto darbuotojų prisijungė ir valstybinių energetikos bendrovių darbuotojai. Jų teigimu Prancūzijoje maždaug 10 proc. sumažintas atominių elektrinių galingumas.
Mokytojai, pašto darbuotojai, oro linijų dispečeriai ir kiti valstybės tarnautojai protestuoja prieš socialines šalies prezidento N. Sarkozy reformas. Antradienį šalyje užsidarė dalis mokyklų ir universitetų, buvo atšaukta ar atidėta visa eilė lėktuvų reisų, o ligoninės medicininę pagalbą teikia tik iš dalies.