REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenkijos premjero Mateuszo Morawieckio tėvas Kornelis Morawieckis, buvęs iškilus komunistinio režimo disidentas, pirmadienį mirė, būdamas 78 metų.

Lenkijos premjero Mateuszo Morawieckio tėvas Kornelis Morawieckis, buvęs iškilus komunistinio režimo disidentas, pirmadienį mirė, būdamas 78 metų.

REKLAMA

K. Morawieckis mirė vienoje Varšuvoje veikiančioje vyriausybinėje ligoninėje, po ilgos ligos.

M. Morawieckis penktadienį anksčiau nei planuota užbaigė kampanijos susitikimą, artėjant spalio 13-ąją vyksiantiems parlamento rinkimams, kad galėtų pabūti su tėvu, kurio sveikata sparčiai blogėjo.

Premjero biuras patvirtino žinią apie jo tėvo mirtį.

JAV ambasadorė Georgette Mosbacher per „Twitter“ pareiškė užuojautą ministrui pirmininkui.

Kornelis Morawieckis, kuriam po 2015 metų parlamento rinkimų, kaip vienam vyriausių Seimo narių, buvo suteiktos maršalkos senjoro pareigos, neseniai pelnė aukščiausią Lenkijos apdovanojimą – Baltojo erelio ordiną – už dešimtmečius trukusią tarnybą demokratinei Lenkijai.

REKLAMA
REKLAMA

9-ajame dešimtmetyje jis įkūrė „Kovojančio solidarumo“ organizaciją. Ši grupė priešinosi komunistų valdymui ir buvo nusistačiusi prieš bet kokias derybas arba sandorius su režimu; jos nuostatos buvo griežtesnės negu į kompromisus linkusio prodemokratinio „Solidarumo“ judėjimo.

REKLAMA

1981 metų gruodį komunistų režimui paskelbus Lenkijoje karo padėtį, kad sutriuškintų demokratijos šalininkų judėjimą, K. Morawieckis pasitraukė į pogrindį ir prisidėjo slapta spausdinant antikomunistines brošiūras. Jis apie 50 kartų keitė savo slapstymosi vietą, bet 1987 metais buvo sučiuptas, o vėliau komunistai jį prievarta deportavo į užsienį.

Kelis mėnesius gyvenęs Austrijoje, Italijoje ir Jungtinėse Valstijose, K. Morawieckis vėl slapta sugrįžo į Lenkiją 1989-ųjų rugsėjį.

REKLAMA
REKLAMA

Televizija TVP parodė nespalvotą vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip deportuojamas K. Morawieckis atsisakė užlipti lėktuvo trapu ir buvo prievarta nutemptas į orlaivį saugumo tarnybos pareigūnų.

K. Morawieckis kritikavo 1989 metų Apskritojo stalo derybas, nulėmusias taikų komunistų nuvertimą iš valdžios. Jis laikėsi nuomonės, kad šis susitarimas tik truputėlį pataisė komunistinę santvarką, bet jos nesugriovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų