REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvęs Vokietijos kancleris H.Kohlis, tituluojamas šiuolaikinės Europos istorijos milžinu, vadinamas Vokietijos suvienijimo ir Europos integracijos architektu, mirė penktadienį būdamas 87-erių, pranešė laikraštis „Bild“.

Buvęs Vokietijos kancleris H.Kohlis, tituluojamas šiuolaikinės Europos istorijos milžinu, vadinamas Vokietijos suvienijimo ir Europos integracijos architektu, mirė penktadienį būdamas 87-erių, pranešė laikraštis „Bild“.

REKLAMA

Ilgiausiai tarnavęs Vokietijos pokario lyderis mirė savo namuose Liudvigshafene, vakarinėje Reino krašto Pfalco žemėje, nurodo laikraštis.

H.Kohlis Vokietijos kancleriu buvo nuo 1982 iki 1998 metų. Jis yra vienintelis vokiečių politikas šiame poste buvęs keturias kadencijas iš eilės. Jis pasitraukė iš aktyvios politikos 2002 metais, o pastaruoju metu buvo prikaustytas prie neįgaliojo vežimėlio. Jam taip pat buvo sunku kalbėti, kai jo žandikaulis buvo paralyžiuotas po pargriuvus patirtos traumos.

H.Kohlis, kuris yra vienas svarbiausių suvienytos Europos projekto architektų, yra aistringas europietis, ne kartą sakęs, kad Senojo žemyno integracija yra esminė sąlyga, kuri neleistų vėl jame įsiplieksti karams.

REKLAMA
REKLAMA

Politikas yra išleidęs knygą „Dėl susirūpinimo Europa“ (Aus Sorge um Europa), kurioje kritikavo savo įpėdinius dėl jų politikos Rusijos ir euro atžvilgiu.

REKLAMA

Lietuvos vadovai pareiškė užuojautą dėl H.Kohlio mirties

Lietuvos vadovai penktadienį pareiškė užuojautą mirus buvusiam ilgamečiam Vokietijos kancleriui Helmutui Kohliui (Helmutui Koliui).

„Pasaulis neteko vieno reikšmingiausių 20 amžiaus pabaigos politikų. Lietuva prisimins H.Kohlį kaip tvirtą ir ištikimą draugą, kovotoją už demokratines vertybes ir laisvę. H.Kholis į istoriją įėjo kaip Vokietijos suvienytojas ir prisidėjo prie Europą ištisus dešimtmečius paralyžiavusio Šaltojo karo pabaigos“, – sakome Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės užuojautoje.

REKLAMA
REKLAMA

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad pasaulį paliko aukščiausio rango vadovas, politikos lyderis, savo šalies ir visos Europos vedlys.

„Ši netekties valanda atnešė liūdesį tarptautinei bendruomenei, tačiau veliono ryžtingi ir prasmingi darbai neš ryškų ir šviesų jo atminimą pasaulinės politikos istorijoje“, – sako premjeras S.Skvernelis.

Prezidentė ir premjeras pareiškė nuoširdžią užuojautą Vokietijos prezidentui, H.Kohlio artimiesiems ir Vokietijos žmonėms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

H.Kohlis – „pati Europos esmė“

Europos Komisijos Pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris (Žanas-Klodas Junkeris) penktadienį pagerbė buvusį Vokietijos kanclerį Helmutą Kohlį (Helmutą Kolį) ir pavadino jį „pačia Europos esme“.

„Helmuto mirtis labai sukrėtė mane. Mano mentorius, mano draugas, pati Europos esmė, mes jo labai, labai ilgėsimės“, – parašė tviteryje buvęs Liuksemburgo premjeras J.C.Junckeris.

Helmutas Kohlis pripildė Europos namus gyvybe – ne tik todėl, kad jis statė tiltus ir į vakarus ir į rytus, bet ir todėl, kad jis niekada nesiliovė kurti dar geresnių Europos ateities projektų“, – sakė J.-C.Junckeris.

REKLAMA

„Be Helmuto Kohlio nebūtų buvę ir euro“, – pridūrė jis apie vieningąją ES valiutą, kuri įvesta 19 iš 28 Europos Sąjungos valstybių.

„Aš visuomet prisiminsiu Helmutą Kohlį – draugą ir valstybės veikėją, padėjusį suvienyti Europą“, – parašė tviteryje Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas, buvęs Lenkijos premjeras.

Europos Parlamento pirmininkas Antonio Tajani (Antonijus Tajanis) pasakė, kad H.Kohlis buvo „aiškiaregis ir valstybininkas, kovojęs už Europos tautų susitaikymą ir vienybę“.

REKLAMA

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas apibūdino jį „suvienytos Vokietijos ir suvienytos Europos įsikūnijimu“.

„Kai Berlyno siena krito, jis ta proga pasinaudojo; tikras europietis“, – parašė tviteryje J.Stoltenbergas.

Belgijos ministras pirmininkas Charles Michelis (Šarlis Mišelis) H.Kohlį taip pat vadina „tikru europiečiu“, o Liuksemburgo ministras pirmininkas Xavier Bettelis (Ksavjė Betelis) šlovino jį „didžiu valstybininku“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų