• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Maskvos teismas: JAV žurnalistas Gershkovichas liks suimtas

papildyta 19:55 val.

Maskvos teismas antradienį atmetė atmetė įkalinto JAV žurnalisto Evano Gershkovicho skundą dėl kardomojo kalinimo termino pratęsimo iki birželio 30 dienos.

Maskvos teismas antradienį atmetė atmetė įkalinto JAV žurnalisto Evano Gershkovicho skundą dėl kardomojo kalinimo termino pratęsimo iki birželio 30 dienos.

REKLAMA

32 metų leidinio „Wall Street Journal“ žurnalistas E. Gershkovichas daugiau nei metus yra laikomas Maskvos Lefortovo kalėjime, garsėjančiame sunkiomis sąlygomis, po to, kai buvo suimtas Rusijoje komandiruotės metu.

Jis yra pirmasis nuo sovietmečio laikų Vakarų žurnalistas, apkaltintas šnipinėjimu, bet šį kaltinimą jis, „Wall Street Journal“ ir JAV vyriausybė griežtai neigia. 

„Pirmasis apeliacinis teismas nusprendė, kad 2024 metų kovo 26 dienos nutartis dėl prevencinės priemonės pratęsimo turi būti palikta nepakeista“, – teismo posėdyje sakė teisėjas. Apie tai iš Maskvos teismo pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistas.

Teisme buvo nagrinėjamas apeliacinis skundas dėl ankstesnio sprendimo pratęsti E. Gershkovicho kardomojo kalinimo terminą iki 2024 metų birželio 30 dienos, kol vyks teismo procesas. Skundas nebuvo susijęs su bylos esme.

REKLAMA
REKLAMA

Žurnalistas, kuris anksčiau dirbo naujienų agentūros AFP Maskvoje ir anglų kalba leidžiamos naujienų svetainės „The Moscow Times“ reporteriu, teismo salėje stovėjo stiklinėje kameroje. Jis vilkėjo tamsias kelnes, baltus marškinėlius ir tamsius marškinius.

REKLAMA

E. Gershkovichas nusišypsojo ir parodė aukštyn pakeltą nykštį, kai žurnalistas jo paklausė, kaip jam sekasi.

Maskva nepateikė jokios viešos informacijos apie bylą, iškeltą E. Gershkovichui ir nurodė tik tiek, kad praėjusių metų kovą jis buvo suimtas Jekaterinburge, Urale.

Dėl kaltinimų šnipinėjimu jam gresia iki 20 metų kalėjimo. 

Rusija yra sakiusi, kad užkulisiuose vyksta diskusijos dėl galimo apsikeitimo kaliniais, į kurį būtų įtrauktas E. Gershkovichas. 

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentas Vladimiras Putinas viešai užsiminė, kad Maskva sutiktų išmainyti E. Gershkovichą į rusų agentą, prieš ketverius metus Berlyne nužudžiusį buvusį čečėnų kovotoją.

Vašingtonas kaltina Maskvą, kad ši savavališkai sulaiko JAV piliečius ir naudoja juos kaip derybų objektus, siekdama užtikrinti Jungtinėse Valstijose įkalintų rusų paleidimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų