Mafija – Kremliaus hibridinio karo dalis

Po kibernetinių išpuolių pasinaudojus pinigų reikalaujančiu virusu „WannaCry“, pribloškusių visą pasaulį praėjusį mėnesį, kai kurie pirštais rodė į Šiaurės Korėją. „Tikriausiai, jie“, – rašoma „Foreign Policy“ politologo Marko Galeotti komentare.

M. Galeotti pažymi, kad pirštu buvo rodoma į programišių grupę „Lazarus Group“, siejamą su 2014-ųjų išpuoliu prieš „Sony Pictures“ ir 81 mln. dolerių vagyste iš Bangladešo banko. Žurnalistai susiejo „Lazarus Group“ su Kim Jong Unu, ir tai suprantama: Šiaurės Korėja metų metais naudojasi panašių nusikaltėlių paslaugomis.

Čia nuo kitų atsiribojusi valstybė tam tikra prasme lenkia likusiuosius. Tačiau atsiranda vis daugiau liudijimų, kad ir kitos šalys – įskaitant ir Rusiją – pradėjo naudotis organizuoto nusikalstamumo grupuotėmis kaip tarpininkais, žvalgybos agentais ir kartais net samdomais žudikais.

„Sveiki atvykę į šiuolaikinį hibridinio karo pasaulį, kuomet net nusikaltimas virsta įrankiu“, – rašo politologas.

Gangsteriai: nuo prekių pervežimo iki priešų likvidavimo

Galų gale, gangsteriai turi pačius įvairiausius įgūdžius ir galimybes, kurios gali suteikti vertę žvalgybinėms agentūroms ir slaptoms operacijoms šiuolaikiniame pasaulyje: tai ir nesusekamas prekių ar žmonių pervežimas iš užsienio, ir lėšų rinkimas politiniais tikslais, ir nepatogių valstybės priešų likvidavimas.

Kai kurie Rusijos nusikaltėlių panaudojimo atvejai yra gerai žinomi. Pavyzdžiui, užgrobiant Krymą ir vykdant vėlesnį nepaskelbtą karą Ukrainoje, kartu su Rusijos spec. daliniais, dalyvavo vietos banditai, tarnavę taip vadinamuose savigynos savanorių būrių veikloje.

Lygiai taip pat daugelis rusų kibernetinių išpuolių, ypač plataus masto, vyko pasitelkiant programišius (Netgi ir taip: Federalinės saugumo tarnybos padalinys, kuris specializuojasi šnipinėjime, verbavo programišius, suteikdami jiems pasirinkimą – kalėjimas arba tarnyba).


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų