Nuo tarpukario laikų visoje Europoje garsėjantiems lenkų kišenvagiams ateina sunkūs laikai. Lenkijos teisingumo ministerija padarė pataisas Baudžiamajame kodekse, kuriame numatytos griežtos bausmės svetimų piniginių mėgėjams, rašo savaitraštis "Wprost".
Už kišenvagystę bus galima bausti nuo 3 mėn. iki 5 metų, o už įžūlią vagystę - nuo 1 iki 10 metų. Dabar kišenvagiai Lenkijoje praktiškai yra nebaudžiami, nes jeigu pavogta suma neviršija 250 zl., jiems tereikia sumokėti piniginę baudą.
Pasak dienraščio, neoficialiais duomenimis, Lenkijos policija kasmet registruoja apie 10 tūkst. tokių vagysčių, tačiau praktiškai jų yra dešimteriopai daugiau. Tuo spėjo įsitikinti ir BNS korespondentas, kuriam Varšuvoje tris kartus buvo pavogta piniginė.
Kišenvagystė Lenkijoje - dešimtmečius skaičiuojanti "profesija". Daugiausiai kišenių "apvaloma" Varšuvoje, Krokuvoje, Gdanske, Poznanėje ir Vroclave. Pačios garsiausios kišenvagių "mokyklos" įsikūrusios Radomo mieste ir Varšuvos priemiestyje Volomine.
Kaip tvirtina policija, reikalavimai būsimiesiems kišenvagiams yra labai dideli. Jie mokomi ant žmogaus iškamšos pakabintais varpeliais. Jeigu vagystės metu nors vienas iš jų suskamba, visą "operaciją" tenka pradėti iš naujo ir kartoti iki tol, kol iškamša į ištrauktą piniginę "nebesureaguos".
Lenkų kišenvagiai dažniausiai "dirba" didelėmis, 10-15 įvairaus amžiaus žmonių grupėmis. Įlipę į visuomeninio transporto priemonę - autobusą ar tramvajų - prie išėjimo jie surengia dirbtinę kamšatį, kurios metu ištuštinamos keleivių kišenės.
Pasak dienraščio, geri kišenvagiai per mėnesį "uždirba" keliolika tūkstančių zlotų.
Lenkijai įstojus į ES dauguma garsių lenkų kišenvagių savo "veiklą" perkėlė į Vokietiją ir Didžiąją Britaniją.