„Kremliaus dukterys“: Rusijos vadovų atžaloms gyvenimas „dangiškos manos“ nepagailėjo

Nauja Rusijos elito moterų karta, turinčių aukštas pareigas užimančius tėtušius – įskaitant ministrus, parlamentarus ar buvusius Kremliaus biurokratus – valdo milijoninius verslus, gyvena daugeliui neregėtoje prabangoje ir nesidrovi dalintis savo gyvenimo džiaugsmais socialiniuose tinkluose, rašoma „The Daily Beast“ Annos Nemcovos straipsnyje.

„Kremliaus dukroms“ privilegijos, vadovaujančios pareigos, sąskaitos bankuose – „kaip iš dangaus mana krinta“. Rusijoje moterys nedažnai patenka verslo ar politinės piramidės viršūnę, nes ten dominuoja vyrai. Dukart daugiau vyrų nei moterų ryžtasi kurti savo verslą. Tačiau ryšiai, ypač artimi giminystės ryšiai su valdžia, gerokai palengvina moterų karjerą bankuose ir kituose versluose.

Milijardiniai verslai

34-erių Jekaterina Tichonova ir 36-erių Marija Voroncova, kurias jau seniai įvardijo kaip Vladimiro Putino dukras, – dvi pačios paslaptingiausios moterys Rusijos verslo ir mokslo sektoriuose. Jos valdo projektus, kurių vertė siekia milijardus dolerių.

J. Tichonovai, anksčiau užsiėmusiai akrobatiniu rokenrolu, buvo vos 28-eri, kuomet ji pradėjo vadovauti 1,5 mlrd. dolerių vertės mokslo technologijų projektui, o M. Voroncova, dirbanti endokrinologe, kuruoja genetinių technologijų vystymo projektą, kurio vertė – daugiau nei milijardas dolerių.

Praėjusią savaitę jaunėlė Rusijos gynybos ministro Sergejaus Šoigu dukra, 30-metė Ksenija, nusprendė parduoti savo sėkmingą IT technologijų startuolį, kuris praėjusiais metais uždirbo daugiau nei 3 mln. dolerių. 2020-aisiais ji įkūrė rizikos fondą „Sistema SmartTech“. Tuo metu, kol Ksenijos tėvas vadovauja vienoms iš galingiausių karinių pajėgų pasaulyje, jo dukra leidžia sau gana viešą gyvenimo būdą: ji organizuoja sporto renginius, pristato verslo projektus ir dalyvauja daugybėje fotosesijų. „Aš visų projektų motina“, – pareiškė prancūzų dizainerių pasipuošusi Ksenija viename iš interviu.

REKLAMA

Žymios, tačiau politikoje ir visuomeninėje veikloje nesireiškia

Dauguma kitų Kremliaus dukterų laikosi nuošaliau nuo nepriklausomos žiniasklaidos ar viešų renginių. „Daugiausia, kas yra joms leidžiama, tai apsilankyti kasmetiniame „Tatler“ organizuojamame baliuje“, – paaiškino „The Daily Beats“ nuolatinė tokių vakarėlių lankytoja ir televizijos laidų vedėja Anna Mongait.

Rusijos elitas kasmet parodo savo dukteris „Tatler“ baliuje, kur jos ateina įsisiautusios į kailius ir pasipuošusios beprotiškai brangiomis suknelėmis. Jelizaveta Peskova, nepakeičiamo prezidento atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo dukra, vos 17-os sulaukusi baltapūkė, šiame baliuje debiutavo dar 2015-aisiais. 23-ejų pramonės ir prekybos ministro Deniso Manturovo dukra Leonela pirmą sykį jame pasirodė 2018-aisiais. Dar po metų daug dėmesio sulaukė Anastasija Černomyrdina, buvusio premjero anūkė.

Nuo 2018-ųjų Maskvoje nuolat kalbama apie Rusijos vicepremjero Igorio Šuvalovo dukrą Mariją – pačią turtingiausią Didžiojo teatro baleriną, kuri vos pradėjusi savo karjerą gavo solines partijas geriausiame šalies teatre. Jos tėvas yra ne tik artimas V. Putinui asmuo pastaruosius 20 metų, tačiau ir prižiūrėjo Rusijos investicijų fondą.

Geriausiai Kremliaus balerinai priklauso Londone įregistruotos bendrovės „Regional Property Develpments Limited“ akcijos, elitinis nekilnojamas turtas Rusijoje. Ji aktyviai reiškiasi socialiniuose tinkluose, kur kartais demonstruoja ir keliones jachta Dubajuje.

„Be tėvų ryšių jokių verslų ir milijonų sąskaitose nebūtų“

Nors Rusijos elito dukterys, neabejotinai, didžiuojasi savo įtakingais tėvais, jų niekas neskatina tapti ryškiais balsais politikoje. Laiką jos leidžia dažniausiai uždirbdamos pinigus „Instagram“, o ne dalyvaudamos politinėje veikloje, tuo labiau nėra kokios nors žmogaus teisių kovotojos, kaip JAV Atstovų rūmų pirmininkės Nancy Pelosi dukra Alexandra. Beveik niekas iš jų nerašo politinių tekstų, kaip Megan McCain, arba knygų aštrių visuomenei klausimų temomis, kaip Kalifornijos gubernatoriaus Arnoldo Schwarzeneggerio dukra Catherine.

REKLAMA

„Dauguma šių jaunų 20-30 metų moterų niekada negautų savo vadovaujančių pareigų ar akcijų paketų verslo struktūrose, jeigu neturėtų savo tėvų ryšių, – „The Daily Beast“ pareiškė buvęs Dūmos deputatas, kaip tik neseniai valdžios sulaikytas dėl tariamų ekonominių nusikaltimų, Genadijus Gudkovas. – Tam, kad liktų turtingos ir galėtų mėgautis ramiu gyvenimu, jos nekalba „ko nereikia“: kiekviena tokia dukra puikiai suvokia, kad kai tik pradės komentuoti korupciją ar žmogaus teises, jos tėvas atsidurs viską griaunančio skandalo epicentre“.

„Nė viena iš Kremliaus dukterų nekovoja už moterų teises ir galimybes, prieš globalaus atšilimo problemas, sunkią migrantų padėtį ar siaubingą smurto namuose būklę, – pažymėjo nepriklausomos televizijos „Dožd“ apžvalgininkė Kogeršyn Sagijeva. – Mes negirdėsime jų balsų, jei problemos, susijusios su patriarchato modeliais ir vyrų galia prieš moteris, nebus išspręstos.“

Yra ir vienas išimtis – viena žymiausių Rusijos moterų Ksenija Sobčak. Buvusio V. Putino vadovo Sankt Peterburge Anatolijaus Sobčako dukra 2011-aisiais prisijungė prie opozicinio judėjimo, nepaisant policijos vykdomo teroro prieš savo šalies gyventojus bei finansinių nuostolių dėl kontraktų nutraukimo valstybinėse televizijos. Tačiau K. Sobčak pasipriešinimo laikai jau seniai baigėsi. Politologų teigimu, jos sprendimas dalyvauti prezidento rinkimuose 2018-aisiais buvo Kremliaus idėja, kad nukreiptų dėmesį nuo tikrųjų opozicijos kandidatų. Už K. Sobčak tuomet balsavo vos 1,6 proc. rusų, o vėliau ji iš aktyvios politinės veiklos ir išvis pasitraukė. „Instagram“ profilyje vėl pradėjo vyrauti nuotraukos iš paplūdimių. Nepaisant to, ji vis dar kartais pasisako ir politinėmis temomis. Kaip tik neseniai ji sukritikavo Baltarusijos režimo įvykdytą R. Pratasevičiaus ir jo draugės sulaikymą Minske.


Rašyti komentarą...
V
Voldemaras
2021-06-12 21:10:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cia nieko kolkas nepakeisim : Kol BLIAD tevas artimas Putino banditams , to tevo KURVOS dukros jauciasi dar nelieciamos ne tik Rosijoj, bet ir Europoj ??
Atsakyti
-1

D
DfDfg
2021-06-12 21:14:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Putinas
Gejus
Atsakyti
-2

R
Rimas
2021-06-13 11:56:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tu pidarastas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų