REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įtakinga Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno sesuo Pietų Korėjos prezidentą bei šalies vyriausybę pavadino idiotais ir Jungtinių Valstijų „ištikimu šunimi“, ketvirtadienį pranešė valstybinė žiniasklaida. 

Įtakinga Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno sesuo Pietų Korėjos prezidentą bei šalies vyriausybę pavadino idiotais ir Jungtinių Valstijų „ištikimu šunimi“, ketvirtadienį pranešė valstybinė žiniasklaida. 

REKLAMA

Kandus Kim Yo Jong komentaras pasirodė po to, kai Seulas šią savaitę pareiškė, kad svarsto galimybę įvesti naujas vienašales sankcijas Šiaurės Korėjai dėl jos pastaruoju metu vykdomų raketų bandymų, įskaitant ir praėjusią savaitę paleistą tarpžemyninę balistinę raketą. 

„Šis bjaurus poelgis dar aiškiau parodo, kad ši Pietų Korėjos grupė yra JAV „ištikimas šiuo“ ir marionetė“, – sakė ji pareiškime, perduodame oficialiosios Korėjos centrinės naujienų agentūros (KCNA). 

„Įdomu, kokias „sankcijas“ Pietų Korėjos grupė, kuri yra ne kas kita, kaip laukinis šuo, puolantis prie JAV pamėtėto kaulo, įžūliai primeta KLDR“, – teigė ji, panaudodama oficialaus Šiaurės Korėjos pavadinimo – Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos – akronimą.

REKLAMA
REKLAMA

„Koks įspūdingas reginys!“ – pridūrė ji.

Pranešimuose Šiaurės Korėja savo kaimynės pavadinimą visada rašo iš mažosios „p“ raidės, taip akivaizdžiai norėdama parodyti nepagarbą Pietų Korėjai. 

REKLAMA

Kim Yo Jong apkaltino Pietų Korėjos prezidentą Yoon Suk-yeolą „pavojingos situacijos“ kūrimu bei nepagarbiai palygino jį su nuolaidesniu jo pirmtaku Moon Jae-inu, kuriam valdant, pasak jos, Seulas „nebuvo mūsų taikinys“.

„Įdomu, kodėl pietų Korėjos žmonės vis dar pasyviai stebi tokius Yoon Suk Yeolo „vyriausybės“ ir kitų idiotų veiksmus“, – sakė Šiaurės Korėjos lyderio sesuo. 

Šiaurės Korėjos studijų universiteto, esančio Seule, profesorius Yang Moo-jinas teigė, kad Pchenjanas panašaus pobūdžio pranešimus paprastai skelbia prieš įvykdydamas kokią nors provokaciją, ir pridūrė, kad „netrukus gali būti surengtas karinės jėgos pademonstravimas Pietų Korėjai ir Jungtinėms Valstijoms“.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjusį penktadienį Šiaurės Korėja paleido tarpžemyninę balistinę raketą (ICBM) – tai buvo naujausias bandymas per rekordinę paleidimų virtinę. Seulo ir Vašingtono pareigūnai bei analitikai perspėja, kad Pchenjanas šią ginklų bandymų virtinę gali užbaigti savo septintuoju branduoliniu bandymu. 

Šiaurės Korėja jau seniai pasitelkia spalvingą retoriką užsipuldama užsienio lyderius, o analitikai dažnai pabrėžia, kad Pchenjanas bendraudamas su kitomis šalimis negeba naudoti „diplomatinės kalbos“. 

Prieš tai, kai JAV prezidentas Joe Bidenas tapo kandidatu į šį postą, Šiaurės Korėja pavadino „pasiutusiu šunimi“, kurį „reikia užmušti lazda“, o jo pirmtaką Donaldą Trumpą pavadinusi „senu nuokvaka“. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų